eReport.sk
Opití americkí vojaci
Arpád Sarközy, foto:eReport

VIDEO Podnikateľ Sarközy pre eReport: Opití americkí vojaci sa opäť nevedeli zmestiť do kože!

Opití americkí vojaci? Podnikateľ Arpád Sarközy vlastní v Banskej Bystrici unikátnu piváreň s originálnymi výčapmi, ktoré z jeho podniku robia na Slovensku veľmi jedinečnú záležitosť. Na otvorenie svojho vlastného podnikania využil svoje celoživotné úspory, o ktoré sa ho štát pokúsil obrať počas pandémie covidu. Jeho vzťah so štátom a s politikmi sa pre snahu zatvoriť mu jeho živobytie pokazil, čo malo za následok aj jeho ďalšie aktivity.

Definitívne známym sa stal v momente, kedy upozornil na údajný útok opitého amerického vojaka v Banskej Bystrici. V stredoslovenskom krajskom meste mal vojak ohrozovať civilistov bodnou zbraňou, konkrétne nožom, čo sa následne ministerstvo obrany a minister Jaroslav Naď (Demokrati) snažili tajiť takmer dva týždne. Po uverejnení celej kauzy si od Sarközyho prevzali tému aj viacerí politici.

Policajti chcú kvôli „amíkom“ a covidu opustiť policajný zbor

V súčasnosti mu podľa jeho vlastných slov chodia SMSky od policajtov, ktorí toho majú v policajnom zbore dosť a môže za to nie len covid, ale aj incidenty s americkými vojakmi. Banská Bystrica totižto nie je jediným mestom, v ktorom vznikla podobná kauza. Mnoho policajtov vraj vo finále zvažuje odchod z policajného zboru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputovej priorita Ukrajina?

„Stalo sa to, na čo právni experti upozorňovali už pri podpísaní obrannej dohody s USA,“ okomentoval incident v Banskej Bystrici Sarközy. Svoje si myslí aj o podobnej situácii vo Zvolene, kde sa americkí vojaci mali dokonca vyhrážať slovenským policajtom smrťou. Následkom ich konania bolo odvolanie zo Slovenska. „Opäť sa opití americkí vojaci nevedeli zmestiť do kože a vyvoláva vo mne pocit satisfakcie, že ľudia sa už o tom neboja hovoriť,“ dodal.

Revolucionár

Sarközy sa počas covidu stal akýmsi revolucionárom, ktorý sa vzoprel pravidlám, ktoré pre podnikateľov nastavil štát. Dá sa skonštatovať, že sa vláda voči gastro prevádzkam počas pandémie zachovala vyslovene necitlivo. Mnoho z nich skrachovalo, alebo sa stalo závislými na štátnej pomoci. To však nie je Sarközyho prípad. Ten totižto svoj podnik nechal otvorený a to dokonca bez obmedzení v podobe nosenia rúška.

Zdroj: yt/eReport

Pôvodné zatvorenie jeho podniku ho dostalo do zúfalej finančnej situácie, v rámci ktorej musel rozpredať všetko, čo mal. Nasledovali konzultácie s právnikmi, v rámci ktorých zistil, že je v práve a znovuotvorením svojho podniku neporuší žiadny zákon. Konsekvenciou bolo prenasledovanie zo strany štátu, VÚC aj mesta a 25 policajných razií.

Teror zo strany štátu

„Nikto mi nepomohol, ani štát, ani VÚC, ani mesto a všetci stáli v rade, pripravení sankcionovať ma,“ tvrdí dnes podnikateľ. S orgánmi moci však dokázal bojovať tak efektívne, že podnik mohol nechať otvorený. Svoje skúsenosti sa rozhodol poskytovať aj ďalej a edukovať iných podnikateľov, ako sa brániť. Bol dokonca jedným z organizátorov autoprotestu gastro prevádzok v Bratislave.

Politikom odkazuje, že ak od občanov vyžadujú určité správanie, mali by im ísť príkladom: „Viem vám vymenovať podniky, kde chodili politici, sudcovia, prokurátori, či policajti.“

V relácii „Bez cenzúry“ s Rasťom Ekkertom sa taktiež dozviete:

Odkiaľ berie odvahu bojovať so štátom, ktorý sa snaží vnucovať občanom svoje názory?
Čo si myslí o politických aktivitách liberálnych kruhov?
Páči sa mu spájanie pronárodných síl, o ktoré sa snaží predseda SNS A. Danko?
Prečo si myslí, že politici sú prostitútky?
Sú ľudia dostatočne politicky angažovaní?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Podnikateľ Sarközy pre eReport: Opití americkí vojaci sa opäť nevedeli zmestiť do kože!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php