tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

Opäť nezvolili sudcu Všeobecného súdu EÚ

Súdna rada SR nezvolila v pondelok kandidáta na sudcu Všeobecného súdu Európskej únie (EÚ) v Luxemburgu. Vo voľbe neuspela jediná kandidátka, sudkyňa a predsedníčka senátu Najvyššieho správneho súdu SR Katarína Benczová.

„Nemám na to čo povedať. Súdna rada rozhodla tak, ako uznala za vhodné,“ uviedla kandidátka po voľbe, v ktorej jej chýbal k zvoleniu jeden hlas. Do funkcie ju navrhla členka Súdnej rady Elena Berthotyová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto
  2. Sudkyňa Dana Jelinková
  3. Predaj ovocia, zeleniny a priesad na mestskej tržnici v Nitre 2. mája 2014.

Súdna rada má už dlhodobo problém zvoliť kandidáta na pozíciu sudcu Všeobecného súdu. Momentálne zastupuje Slovensko druhé funkčné obdobie Juraj Schwarcz, ktorému sa končí mandát 31. augusta. Podľa predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka sa veľmi obozretne a s patričnou starostlivosťou pristupuje k posudzovaniu predpokladov na takýto prestížny medzinárodný post. „Pani Benczová je v mojich očiach vynikajúca sudkyňa. Keby sme mali viac takých sudkýň, tak by sme boli na tom veľmi dobre. Ale, bohužiaľ, tie požiadavky na medzinárodný súdny orgán sú oveľa vyššie,“ vyhlásil Mazák. Tie podľa neho Benczová zatiaľ nespĺňa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opäť nezvolili sudcu Všeobecného súdu EÚ

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku