eReport.sk
Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Onkologickí pacienti otvorili výstavu s názvom Odhalení


Rakovina je choroba, ktorá trápi ľudí na celej zemeguli a aj na Slovensku máme pomerne veľa onkologických pacientov prakticky všetkých vekových kategórií. Aspoň trochu ich môže potešiť putovná výstava, ktorá nesie názov – Odhalení.

Odvážne príbehy hlavných hrdinov výstavy

Predseda Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Vladimír Baláž sa stretol so zástupcami onkologických pacientov, aby spoločne otvorili výstavu s názvom Odhalení. Informuje o tom v tlačovej správe Odbor komunikácie Kancelárie Národnej rady SR. Pacienti s rakovinou krvi sa podelili o svoje osobné príbehy netradičným spôsobom. Vložili ich do umeleckej publikácie a výstavy s názvom Odhalení, ktorá poukazuje na to, čo investície do slovenského zdravotníctva a zdravia konkrétnych ľudí reálne prinášajú, a čo zároveň vďaka tomu môžu títo ľudia vrátiť krajine a spoločnosti späť.

Pri príležitosti otvorenia výstavy na pôde parlamentu sa Vladimír Baláž stretol so zástupcami onkologických pacientov, s ktorými diskutoval o možnostiach vzájomnej spolupráce a zlepšovaní budúcnosti onkológie na Slovensku. Zuzana, Juraj a Milada sa rozhodli podeliť o svoju skúsenosť s rakovinou krvi netradičným spôsobom. Nehovoria o negatívach, práve naopak. Opisujú, ako sa vďaka včasnej diagnostike a kvalitnej liečbe napriek vážnemu hemato-onkologickému ochoreniu vrátili späť do života a veria, že budú nádejou a inšpiráciou aj pre ďalších ľudí. Pod pojmom rakovina krvi sa skrýva viac ako 140 typov rôznych nádorových ochorení, vrátane mnohopočetného myelómu, ktorý je 2. najčastejším hematoonkologickým ochorením. S touto diagnózou majú skúsenosť aj hlavní hrdinovia výstavy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Firma Pfizer-BioNTech zatajila dôležitú génovú zložku vakcíny.
  2. Britskému kráľovi Karolovi III. diagnostikovali rakovinu

Séria odvážnych príbehov a výstava fotografií s názvom Odhalení inšpiruje verejnosť už niekoľko mesiacov. Svoju podporu onkologickým pacientom a pacientskym organizáciám, ktoré stoja za touto iniciatívou, sa najnovšie rozhodol vyjadriť aj predseda Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Vladimír Baláž. Na pôde parlamentu privítal zástupcov pacientov, aby spolu zahájili ďalšiu a zároveň záverečnú etapu tejto putovnej výstavy, ktorá bude vo vstupných priestoroch NR SR hosťovať do konca apríla.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Onkologickí pacienti otvorili výstavu s názvom Odhalení

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne