eReport.sk
Na snímke antigénové testy na Covid-19. Foto: tasr

OĽaNO: Poslanecký prieskum potvrdil transparentnosť a výhodnosť dovozu testov

Poslanecký prieskum potvrdil transparentnosť a výhodnosť dovozu antigénových testov. Informoval o tom Matúš Bystriansky, vedúci mediálneho tímu, hovorca OĽANO.

Spresnil, že poslanci finančného výboru Národnej rady (NR) SR v pondelok absolvovali poslanecký prieskum na finančnej správe, ktorého témou bol dovoz antigénových testov. Prieskum sa uskutočnil na žiadosť opozičnej strany Smer-SD, ktorá nákup od začiatku ostro krtizuje. Z poslancov NR SR za hnutie OĽANO sa ho zúčastnili Peter Kremský, Milan Kuriak a Peter Vons.

Nepotvrdili sa informácie o prehnanom zisku firmy

“Finančná správa informovala, že dovoz testov trnavskou spoločnosťou Eurolab Lambda bol v súlade s daňovými a colnými zákonmi, ako aj vysporiadaním dane z pridanej hodnoty, čo potvrdili aj jej kontroly v spoločnosti,” uviedol člen výboru NR SR pre financie a rozpočet Peter Kremský, podľa ktorého sa takisto nepotvrdili informácie o prehnanom zisku firmy na dovoze antigénových testov, keďže čistú maržu možno odhadovať v jednocifernej výške.

Podrobnosti odstávajú utajené

Detailnejšie dáta o transakciách podľa Bystrianskeho nemožno zverejniť, pretože informácie pre poslancov NR SR boli dôverné, keďže sú chránené daňovým tajomstvom. Transparentnosť a výhodnosť dodávok antigénových testov pre Slovensko potvrdila vo svojej analýze aj organizácia Transparency International Slovensko. Testy nakupovala Správa štátnych hmotných rezerv, ktorú spravuje Ministerstvo hospodárstva SR.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽaNO: Poslanecký prieskum potvrdil transparentnosť a výhodnosť dovozu testov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti