eReport.sk
Premiér Ľudovít Ódor. Foto: tasr

Slovensko zavádza kontroly na hraniciach s Maďarskom! Ódor prezradil podrobnosti

Kontroly na hranici s Maďarskom, ktoré sa zavádzajú od štvrtka (5. 10.) do 14. októbra, budú náhodné. Zamerajú sa najmä na podozrivé vozidlá, snahou bude čo najmenej obmedziť plynulosť premávky. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol premiér Ľudovít Ódor poverený vedením rezortu vnútra. Dodal, že kontroly na hraniciach naďalej nepovažuje za riešenie migračnej situácie v Európskej únii.

Ódor prezradil podrobnosti

„Urobíme to, ale veľký efekt to pre Európu ako takú mať nebude,“ skonštatoval Ódor. Na margo kontrol podotkol, že ide len o to, u koho zostane „horúci zemiak“. Zopakoval, že hermeticky uzavrieť hranicu Slovensko nevie. Ak sa nemá nadobro skončiť Schengen, uvítal by zo strany Európskej únie reformu viacročného finančného rámca, z ktorého by sa mohlo potom vyčleniť viac peňazí aj na sily na schengenských hraniciach.

Otázka neformálneho samitu

Migrácia by mala byť aj témou neformálneho samitu Európskej únie v španielskej Granade, na ktorom sa premiér zúčastní v piatok (6. 10.). „Nie všetky cesty, ktorými sme sa vydali v minulosti boli efektívne. Uvidíme, ako sa k tomu postavia naši kolegovia,“ uviedol. Zásadné rozhodnutie však neočakáva.

Mohlo by vás zaujímať:

Štátny tajomník MV SR Martin Královič označil zavedenie dočasných kontrol zo strany Česka, Poľska a Rakúska za opatrenie, ktoré popiera princíp schengenského priestoru a voľného pohybu. Doplnil, že na hranici budú pôsobiť policajti spolu s vojakmi. Odhadované výdavky na kontroly sa podľa neho odhadujú na 4 milióny eur mesačne. Maximálny počet vojakov, 500, vyčlenených na potreby polície sa zatiaľ meniť nebude. Na zelenej hranici zmeny neočakáva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko zavádza kontroly na hraniciach s Maďarskom! Ódor prezradil podrobnosti

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php