eReport.sk
Brazílska federálna polícia zatkla v stredu členov skupiny, ktorá plánovala únosy a vraždy verejných činiteľov
Na archívnej snímke bývalý sudca a bývalý brazílsky minister spravodlivosti Sérgio Moro sa usmieva na obrovskom bilborde pred slávnostným ceremoniálom, na ktorom sa pripojil k stredopravej strane PODEMOS a oznámil svoju kandidatúru v brazílskych prezidentských voľbách v roku 2022. Foto: TASR/AP

Odhalili veľké sprisahanie. V Brazílii plánovali vraždy verejných činiteľov

Brazílska federálna polícia zatkla v stredu členov skupiny, ktorá plánovala únosy a vraždy verejných činiteľov. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady. 

Polícia v súvislosti s prípadom vydala deväť zatykačov a uskutočnila 24 razií v metropole Brazília, ako aj v štátoch Sao Paulo, Mato Grosso do Sul, Rondonia a Paraná. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Odstupujúci brazílsky prezident
  2. Diktuje Scholz Rusku podmienky?
  3. Na archívnej snímke zo 17. októbra 2022 nemecký kancelár Olaf Scholz a nemeckí vojaci stoja pri tanku Leopard 2.
  4. Odstupujúci brazílsky prezident

Bývalý sudca aj exminister

Skupina podľa brazílskej federálnej polície chystala „vraždy a únosy“ v najmenej piatich z 26 brazílskych štátov. Ich obeťami sa mali stať „verejní zamestnanci a predstavitelia“. 

Nemenovaní príslušníci polície pre AFP uviedli, že medzi obeťami mal byť aj bývalý sudca a exminister spravodlivosti Sergio Moro, ktorý v súčasnosti zastáva post brazílskeho federálneho senátora.

Členovia odhalenej skupiny mali údajne väzby na najväčšiu brazílsku zločineckú organizáciu Primeiro Comando da Capital (PCC). Segio Moro pred niekoľkými rokmi ako minister spravodlivosti nariadil premiestnenie vysopokostavených príslušníkov PCC do väznice s maximálnym stupňom stráženia.

Moro bol svojho času hlavným sudcom v korupčnej kauze, v rámci ktorej bol v minulosti odsúdený na trest odňatia slobody súčasný ľavicový prezident Brazílie Luiz Inácio Lula da Silva. Neskôr bol tento verdikt zrušený. Sergio Moro istý čas pôsobil aj ako minister spravodlivosti vo vláde Lulovho pravicového predchodcu a politického rivala Jaira Bolsonara.

Súčasný brazílsky minister spravodlivosti Flavio Dino uviedol, že odhalené sprisahanie zahŕňalo plány na zabitie „niekoľkých vysokopostavených úradníkov vrátane senátora a prokurátora“, ktorých však nemenoval, cituje AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odhalili veľké sprisahanie. V Brazílii plánovali vraždy verejných činiteľov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti