eReport.sk
Prezidentka KOZ SR Monika Uhlerová
Prezidentka KOZ SR Monika Uhlerová. zdroj: tasr

Odbory vláde: Konečne už niečo robte!

Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR na sobotu 8. októbra 2022 o 12.05 h zvoláva demonštráciu proti chudobe. Informovala o tom Martina Nemethová, hovorkyňa kancelárie KOZ SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na ilustračnej snímke z roku 2004 otvorené ohnisko na košickom sídlisku Luník IX.
  2. Ilustračné foto
  3. Výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor
  4. Ruský prezident Vladimir Putin
  5. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  6. zatvorené obchody

Raketový nárast cien energií sa premieta do cien všetkých výrobkov, potravín a služieb, a taktiež aj do obáv ľudí z budúceho vývoja. Chudoba obyvateľov Slovenska, do ktorej sa vplyvom inflácie a rastúcimi cenami všetkých komodít dostávajú, je hrozivá a neprijateľná. Adresná pomoc ľuďom, firmám, podnikateľom a obciam, verejným inštitúciám aspoň sčasti zmierňujúca rastúce ceny energií, je to, čo zo strany slovenskej vlády chýba.

Z hrušky dole!

KOZ preto apeluje na vládu a parlament, aby urýchlene prijali konkrétne účinné riešenia, ktoré pomôžu mimoriadne zložitú situáciu rodín, samoživiteľov, zamestnancov, dôchodcov, ako aj firiem, podnikateľov a verejných inštitúcií aspoň čiastočne zvládnuť.

Pokiaľ sa nebudú realizovať konkrétne protiinflačné opatrenia, bude sociálny zmier na Slovensku iba obyčajnou ilúziou. Odbory sú hlasom verejnosti a tá apeluje na predstavenie okamžitých riešení.

„V sobotu 8. októbra o 12.05 h sa preto stretneme na bratislavskom Námestí SNP na demonštrácii Proti chudobe, aby sme vláde a parlamentu vyslali jednoznačný odkaz. Je najvyšší čas bezodkladne prijať opatrenia a kroky, ktoré zastavia pokles životnej úrovne obyvateľstva a reálnych príjmov obyvateľstva, podporia stabilizáciu hospodárstva, ktoré bolo zasiahnuté vysokým rastom cien energií. V neposlednom rade musia opatrenia zabezpečiť prijatie takého štátneho rozpočtu na budúci rok, v ktorom sa zohľadnia záväzky plynúce z prijatých kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa.“

Prezidentka KOZ SR Monika Uhlerová

Spolu s Čechmi

Demonštrácia sa podľa KOZ SR bude konať v rovnakom termíne a čase, ako sa koná rovnaká akcia Českomoravskej konfederácie odborových zväzov na pražskom Václavskom námestí. Spoločne takto obe odborové centrály vyzývajú vlády Slovenskej a Českej republiky, aby sa začali zaoberať sociálnou situáciou obyvateľov oboch krajín a nedopustili prepadanie občanov do chudoby.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odbory vláde: Konečne už niečo robte!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti