eReport.sk
Igor Matovič a Emmanuel Macron, foto: tasr

Odborníčka naložila Matovičovi: Zoznam trapasov, ktoré predviedol u Macrona!

Opäť nesklamal! Premiér Igor Matovič si na pracovnej ceste vo Francúzsku neodpustil svoje charakteristické správanie. Odborníčka na protokol Mária Holubová vymenovala tie najvypuklejšie faux pas, ktorých sa slovenský premiér zoči-voči francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi dopustil. Jeho trepanie o tom, že ho ostrihala jeho 11-ročná dcéra Klárka nebolo ani zďaleka jediné.

“Prejav pána Macrona bol adekvátny a bol to prejav štátnika. Čo sa týka prejavu pána premiéra Igora Matoviča. Neviem prečo ľudia majú očakávanie, že keď sme desať rokov sledovali jeho politickú kariéru ako poslanca a šéfa opozičnej strany, prečo čakáme u neho nejakú radikálnu zmenu,” pýta sa protokolistka. Premiér včera navštívil francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a na internete zarezonoval najmä jeho príhovor pred Elyzejským palácom. Ten sa už tradične nevyhol poriadnej kritike či posmeškom.

macron, tasr
Francúzsky prezident Emmanuel Macron. Foto: tasr/ap

Matovičova fráza

Holubová si myslí, že bola cez čiaru Matovičova poznámka, v ktorej prirovnal Slovensko k menšiemu bratovi Francúzska. “Je to také porovnanie nie politického rázu a nie je na úrovni. Toto prirovnanie, musíme si povedať, pre Francúzsko asi veľmi lichotivé nebolo. Nevyjadrujme sa ako Štúrovci. Česi sú náš brat, Rusi boli náš veľký brat. Toto sú také frázy. A zrazu sme menší brat Francúzska,” čuduje sa odborníčka.

Protokolistka Mária Holubová zvozila Matovičovu cestu vo Francúzsku. Foto: archív MH

Najväčšie faux pas!

Podľa Holubovej úplne najväčším politickým faux pas bola Matovičova zmienka o jeho predvolebnom výlete v Cannes. “Vraj to video z vily rozhodlo voľby na Slovensku a pomohlo nám vytvoriť symbolickú druhú republiku,,” spomenul pred Macronom premiér.

Matovič sa pochválil svojou cestu do francúzskeho mesta, v ktorom našiel vilu Jána Počiatka a celú akciu naživo streamoval. “Toto bolo už ako urážka. Tam protestoval proti bývalému skorumpovanému ministrovi, ktorý má dom vo Francúzsku. Sám uznáte, že to bol obrovský prešľap a faux pas. Takéto veci sa na medzinárodnom fóre nevyťahujú. To je naša vnútorná záležitosť, vďaka ktorej on sám získal aj nejaké sympatie a hlasy svojich voličov pred voľbami,” nekompromisne zhodnotila Matovičove správanie Holubová.

Igor Matovič rozpráva Emmanuelovi Macronovi o svojom účese. Foto: tasr

Historka o účese

Kapitolou samou o sebe je časť Matovičovho príhovoru, v ktorom francúzskeho prezidenta oboznamuje so zmenou svojej frizúry. „Tú politiku rád robím trošku inak, tak včera večer, keď som prišiel domov a hovorím mojim dievčatám, že dnes idem do Paríža za francúzskym prezidentom, tak Klárka – moja 11-ročná dcéra pozerala na mňa a hovorí – tatino takýto vlasatý nemôžeš ísť, musíš sa ostrihať!” Rozvinul historkul Matovič rovno pred francúzskym štátnikom. Ten nedočkavo čakal na vyvrcholenie príbehu.

„Ja hovorím, Klárka vieš, je lockdown a holičstvá sú zatvorené. Klárka povedala – ja som už bábiky strihala. Takže toto je jej dielo, Klárka ma ostrihala,” predviedol dcérkine dielo francúzskej hlave štátu. Toto považuje Holubová z Matovičovej strany za pokus o určitý druh vtipu. “Nebol, ale adekvátny pre Elyzejský palác,”podčiarkla protokolistka.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport