eReport.sk
V Sudáne to stále vrie
Francúzsky prezident Emmanuel Macron. Zdroj: tasr/ap

Od Macrona príliš trúfalé? Prezident hodlá varovať Čínu: Podpora Ruska by znamenala katastrofu!

Od Macrona príliš trúfalé? Francúzsky prezident Emmanuel Macron chce budúci týždeň varovať čínskeho lídra Si Ťin-pchinga, že akékoľvek rozhodnutie Pekingu poskytnúť Rusku vojenskú pomoc do bojov na Ukrajine by bolo katastrofálne.

Od Macrona príliš trúfalé?

„Ak by Čína toto katastrofálne rozhodnutie (poskytnúť Rusku vojenskú pomoc) prijala, malo by to značný strategický vplyv na konflikt,“ povedal novinárom pred nadchádzajúcou Macronovou návštevou Číny jeho poradca, ktorý si neželal byť menovaný.

„Katastrofa“

„Chceme sa vyhnúť najhoršiemu, a preto s nimi (čínskymi predstaviteľmi) musíme rokovať a predstaviť našu pozíciu,“ povedal poradca. Francúzsko chce podľa neho určiť „strednodobú cestu na ukončenie konfliktu“ na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  2. Ukrajina mieša politiku do športu
  3. Tvrdé slová Lavrova
  4. Dočasne poverený premiér SR Eduard Heger a šéfovia vlád Česka a Poľska Petr Fiala a Mateusz Morawiecki v spoločnom článku v americkom zahraničnopolitickom časopise Foreign Affairs v pondelok vyzvali slobodný svet, aby vytrval v podpore Ukrajiny.
  5. Súvisí Žitnej koniec so Sachsom?

Tento dialóg je podľa Macronovho poradcu dôležitý, keďže „Čína je jedinou krajinou na svete schopnou mať okamžitý a radikálny vplyv na tento konflikt“. Od Macrona príliš trúfalé?

Macron a Von der Leyenová pricestujú do Číny

Francúzsky prezident Emmanuel Macron, ako aj predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová pricestujú na oficiálnu návštevu Číny v stredu. Si Ťin-pching minulý týždeň absolvoval návštevu Moskvy, počas ktorej rokoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

AFP pripomína, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa Čína snaží stavať do pozície neutrálneho mediátora. A tvrdí, že má plán zameraný na ukončenie bojov. Samotnú inváziu však Peking odmietol odsúdiť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Od Macrona príliš trúfalé? Prezident hodlá varovať Čínu: Podpora Ruska by znamenala katastrofu!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti