eReport.sk
Ilustračná snímka, foto:tasr

SHMÚ: Severné regióny zasiahlo kalamitné sneženie, prichádza silný vietor

Ochromené severné regióny Slovenska zasiahlo kalamitné sneženie. Na severe stredného Slovenska sneženie pretrváva. V zasiahnutých regiónoch by mali zrážky pozvoľna ustávať až v priebehu večerných a nočných hodín. Od severozápadu tiež prichádza silný vietor. Na Chopku už len málo chýba k orkánu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

Ochromené severné regióny

Denné úhrny zrážok sa na väčšine územia pohybovali od 10 do 20 milimetrov. Na severe Trenčianskeho kraja, v Žilinskom kraji, okolí Banskej Bystrice a na krajnom severovýchode väčšinou od 20 do 30 milimetrov, na návetriach okolo 35 milimetrov. „K 8.00 h ráno bol maximálny denný úhrn – 41,2 milimetra zaznamenaný v Ľubochni. Na juhozápade a južnej polovici východného Slovenska dosiahli úhrny zväčša hodnoty od dvoch do desať milimetrov,“ priblížil SHMÚ.

Silný vietor a sneženie

Pokračuje, že najvyššie denné prírastky novej snehovej pokrývky pribudli vo vyšších polohách Žilinského kraja, lokálne nad 30 centimetrov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prečo NAKA nevyšetruje aj Mikulca?
  2. Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Cenzúra je totalita!
  4. Rakúsko hranica kontroly

SHMÚ varuje

Situácia bude podľa SHMÚ nebezpečná najmä v kombinácii so silným vetrom. V nižších polohách na juhozápade a pod Tatrami zaznamenali meteorológovia prudký až búrlivý vietor, s nárazmi 70 až 100 kilometrov za hodinu, pričom takto silný vietor očakávajú aj na juhovýchode a na južných svahoch pohorí. „Vietor môže spôsobiť aj väčšie škody, napríklad poškodené/strhnuté strechy a iné predmety, spadnuté stromy, elektrické vedenie, pričom v aktuálnej situácii môžu stromy padať ľahšie pod váhou väčšieho množstva snehu, ktoré napadlo v uplynulých dňoch,“ upozornili.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SHMÚ: Severné regióny zasiahlo kalamitné sneženie, prichádza silný vietor

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti