eReport.sk
Ochranca zákona Igor
Igor Matovič s letákom od demonštrantov počas protestu Gorila pred budovou NR SR 29. februára 2012 v Bratislave. Foto: tasr

Politológ Lenč: Obyčajný Igor si síce politikou pos*al život, ale kampaňuje naplno!


Obyčajný Igor. Známy politológ Jozef Lenč okomentoval opätovnú snahu expremiéra a exministra financií Igora Matoviča postaviť sa do pozície akéhosi martýra. Pre Matoviča je typické, že prostredníctvom statusov na sociálnej sieti rád sám seba stavia do pozície človeka, ktorý sa obetoval pre dobro na Slovensku. Vzhľadom na prieskumy dôveryhodnosti sa však zdá, že tieto marketingové postupy lídrovi OĽANO veľa ľudí neuverilo.

Antiliberálna kampaň?

Lenča zaujalo, že sa Matovič na jednej strane sťažuje, čo všetko mu politika zobrala a ako mu „pos*ala život“, no na strane druhej nemá problém rozbiehať kampaň. V nej politológ vidí hlavne antiliberálne prvky. Matovič už v statuse upozorňoval na rôzne opatrenia, ktoré podľa neho vláda vytvára pre ľudí.

Foto: Fb/jozeflenc

Obyčajný Igor

„Kampaň je v plnom prúde. Obyčajný Igor si síce posral život, ale hlavne zoči-voči zlu (liberalizmu) buduje najprorodinnejší štát v galaxii. Veď platí viac obedov zadarmo, viac rodiny. Viac voľných nedieľ viac rodiny. Zákážeme, príkážeme viac rodiny. Sláva Mu,“ skonštatoval Lenč so značnou dávkou irónie.

„Rektálny alpista“ Šefčík

K Matovičovej typickej óde na samého seba sa mal potrebuje vyjadriť aj jeden z jeho poslancov – Marek Šefčík. Ten je známy rôznymi výstupmi, pri ktorých sa zdá, že nemá úplne pod kontrolou svoje vlastné nervy. Tentokrát Šefčík ubezpečil svojho straníckeho šéfa, že vo svojom boji nie je sám. Podľa politológa ide o typický predvolebný jav, kedy sa snažia jednotliví poslanci zapáčiť svojmu lídrovi. Za to očakávajú vyhliadky na lepšie miesto na kandidátke.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Taraba kritizuje podivný Matovičov úrad
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Michal Šimečka
  4. Nie je korupcia ako korupcia?

„A pochopil to aj nový líder v súboji o najaktívnejšieho rektalneho alpinistu OĽaNO a insitný teológ oblastného pohostinstva. Pochopil, že LenOn, obyčajný spasiteľ Igor, ponúka odmenu. Hore na kandidátke,“ dodal Lenč.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ Lenč: Obyčajný Igor si síce politikou pos*al život, ale kampaňuje naplno!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre