eReport.sk
Protest v Ríme, foto:tasr/ap

Obrovský ruch v Ríme: Desiatky tisíc ľudí protestovalo proti fašizmu!

Desaťtisíce ľudí sa v sobotu zišli v Ríme na zhromaždení zvolanom odborármi na protest proti nárastu fašizmu v krajine. Informovala o tom agentúra AFP.

K akcii odborárov došlo týždeň po tom, čo pravicoví extrémisti s použitím násilia prenikli do sídla najvplyvnejšej Talianskej všeobecnej konfederácie práce (CGIL). Ich útok sa odohral počas protestu proti rozšíreniu povinnosti preukazovať sa covidpasom na všetkých pracoviskách v Taliansku. Sobotňajší pochod mal názov “Nikdy viac fašizmus” a podľa organizátorov sa tejto akcii pred Bazilikou sv. Jána v Lateráne zúčastnilo najmenej 100.000 ľudí, uviedla AP.

Niektorí účastníci mávali vlajkami s nápisom “Sí Vax! (Áno vakcíne), čo bola reakcia na útočníkov, ktorí v sídle CGIL minulý týždeň útočili palicami a kovovými tyčami. Predák CGIL Maurizio Landini vo svojom prejave prirovnal nedávny útok na sídlo CGIL k útokom novozaloženej fašistickej strany proti organizátorom odborového hnutia z roku 1921.

O rok neskôr sa k moci dostal fašistický vodca Benito Mussolini, ktorý potom Taliansko priviedol do 2. svetovej vojny ako spojenca nacistického Nemecka. Landini vyhlásil, že sobotňajšia akcia má za cieľ  byť “demonštráciou, ktorá bráni demokraciu pre všetkých”.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obrovský ruch v Ríme: Desiatky tisíc ľudí protestovalo proti fašizmu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport