eReport.sk
Českí turisti milujú najmä Tatry
Českí turisti milujú najmä Tatry. Ilustračné foto: tasr

Obrovská tragédia! Troch nezvestných Poliakov vo Vysokých Tatrách našli mŕtvych

Troch nezvestných Poliakov, ktorí chceli v piatok (7. 1.) vystúpiť na Gerlachovský štít vo Vysokých Tatrách, našli v nedeľu horskí záchranári už mŕtvych. „V obedňajších hodinách našli záchranári tri telá pod južnou stenou Kotlového štítu, žiaľ bez známok života,“ informovala Horská záchranná služba (HZS).

Záchranári po Poliakoch intenzívne pátrali v sobotu (8. 1.) aj v nedeľu za využitia všetkých dostupných prostriedkov. Išlo o lokalizácie mobilného telefónu, prehľadávanie po zemi aj zo vzduchu za pomoci vrtuľníkov i dronu. Pri pátraní pomáhali tiež poľskí horskí záchranári, ktorí využívali prístroj na vyhľadávanie mobilného signálu v teréne, keďže mobilné telefóny boli stále aktívne.

Horský sprievodca zomrel spolu s dvoma klientmi

„Pravdepodobne išlo o poľského horského sprievodcu UIMLA s dvoma klientmi, ktorí mali v úmysle vystúpiť na Gerlachovský štít, preto sa záchranári sústredili na lokality Batizovskej a Velickej próby,“ uviedla HZS na svojej webstránke.

Bude vás zaujímať:

  1. Konštantná judikatúra Ústavného súdu SR
  2. Sudca v predvolebnej kampani
  3. Na ilustračnej snímke vrtuľník Air-Transport Europe.
  4. Ilustračné foto

Aktuálne prebiehajú neodkladné záchranárske práce a bude nasledovať transport telesných pozostatkov do Starého Smokovca. „Horský sprievodca UIMLA nie je kvalifikovaný na sprevádzanie klientov v horolezeckom teréne, príčiny nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ informovala ďalej horská služba.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obrovská tragédia! Troch nezvestných Poliakov vo Vysokých Tatrách našli mŕtvych

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php