tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Rumunsko Ukrajina obilie vývoz uarus lode
Ilustračná sníka. Foto: tasr/ap

Obilie je na ceste do sveta: Z Ukrajiny vyplávali ďalšie lode

Turecko v nedeľu oznámilo, že z prístavov Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny vyplávali ďalšie štyri lode s obilím, informovala britská spravodajská televízia Sky News.

Turecké ministerstvo v statuse zverejnenom v aplikácii Twitter spresnilo, že ukrajinský prístav Čornomorsk opustili v nedeľu dve lode a ďalšie dve vyplávali z prístavov Odesa a Pivdennyj.

Obilie na ceste do sveta

Počet lodí, ktoré opustili ukrajinské čiernomorské prístavy od začiatku ruskej invázie, sa tak zvýšil na 31, konštatovala televízia Sky News. Turecké ministerstvo súčasne dodalo, že v nedeľu sa v Turecku inšpekcii podrobí jedna loď, ktorá priplávala z Ukrajiny, a päť lodí smerujúcich do tejto krajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. víno, poháre, vinica, vinobranie
  4. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Lode opúšťajúce Ukrajinu kontrolujú úradníci z Ruska, Ukrajiny, Turecka a OSN, aby sa uistili, že vezú len obilie, hnojivo alebo potraviny, a nie iné komodity. Plavidlá smerujúce na Ukrajinu sa kontrolujú tiež, aby sa zabezpečilo, že nevezú zbrane, vysvetlila nedávno agentúra AFP.

Ubehlo mesiac od odblokovania prístavov

Dohoda o odblokovaní čiernomorských prístavov bola dosiahnutá 22. júla v Istanbule. Dokument, podpísaný separátne Ruskom a Ukrajinou s Tureckom a OSN, predpokladá zriadenie koordinačného centra v Istanbule, ktoré dohliada na vývoz obilia z ukrajinských prístavov.

Vývoz obilia z Ukrajiny sa po vypuknutí vojny zastavil, pretože jej čiernomorské prístavy – dôležitá trasa pre prepravu – boli zablokované. Táto situácia viedla k zvýšeniu svetových cien potravín a vyvolalo obavy z ich nedostatku v Afrike a na Blízkom východe.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obilie je na ceste do sveta: Z Ukrajiny vyplávali ďalšie lode

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku