eReport.sk
Foto: instagram

O smrti Jula Viršíka už kolujú konšpirácie. Neuveríte, čo si vymysleli!

Rádiový moderátor včera zomrel pravdepodobne na zástavu srdca. Netrvalo ani 24 hodín, kým sa začali šíriť nepravdy.

Na internete je priestor pre mnohé nepravdy. Nešťastné udalosti sú živná pôda pre konšpirátorov. Najnovšie sa do ich hľadáčika dostal zosnulý Julo Viršík. Šíria sa nepravdy, že zomrel po očkovaní na Astra Zeneca. Po vakcinácii Astrou sa objavili zriedkavé prípady krvných zrazenín. Slovenskí dezinformátori prekopali ďalšie dno. Smrť Jula Viršíka spojili pár dní po jeho smrti s vakcínou: „Náhla smrť obľúbeného moderátora Jula Viršíka určite zasiahla každého z nás. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť celej rodine a pozostalým. Julo Viršík bol a zostane legendou slovenského éteru a bude nám všetkým nesmierne chýbať. To, že jeho smrť využije aj slovenská dezinformačná scéna je naozaj nechutné. Užívateľský profil Ján Bielčik, ktorého pestrý profil obsahuje konšpiráciu za konšpiráciou, zverejnil screenshot statusu nebohého Jula Viršíka z 18.04.2021, kde známy moderátor správne nabáda ľudí aby sa išli očkovať,” píše polícia Slovenskej republiky na oficiálnom Facebookovom profile. Za cieľ je, aby sa ľudia vyhýbali hoaxom.

– Foto: Polícia SR facebook

Zneužili jeho status

Moderátor sa dal zaočkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca, ako o tom sám písal: „Nedávno na mňa prišiel rad. Neriešil som, čo to bude. Už dávnejšie som povedal, že mi je jedno, aká vakcína sa mi ujde. Môže byť aj Made In Zimbabwe, ak bude mať všetky certifikáty platné v Európskej únii. Ušla sa mi AstraZeneca a bolo to bez problémov, ak nerátam mierne zvýšenú teplotu, ktorá sa po chvíli vrátila do normálu. Teším sa už na druhú dávku a dúfam, že nás čaká lepšie leto, než to minulé,” zverejnil Viršík po očkovaní. Polícia upozorňuje na profil, ktorý šíri nepravdy: „Užívateľský profil Ján Bielčik náhlu smrť moderátora bez štipky úcty zvrhol na šírenie svojej konšpirácie. Do svojho statusu napísal toto: Julo Viršík – moderátor Rádia RockFM … Astra Zeneca! 56 rokov ! Dnes zomrel!, pokojne sa ďalej „očkujte.”

Aj táto influencerka to rieši

Aj šialená Alex Wortex túto nepravdu šírila. Pýši sa tým, že pátrala a našla jeho oficiálne vyjadrenie. A to jej prišlo ako príležitosť, že môže vypustiť z úst konšpiráciu. Podľa nej za to môže určite Astra. Wortex už popísala rôzne bludy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

O smrti Jula Viršíka už kolujú konšpirácie. Neuveríte, čo si vymysleli!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti