eReport.sk
ŠKANDÁL na bratislavskom magistráte
Primátor Bratislavy Matúš Vallo, foto: tasr

Anka Žitná: s komármi sa progresívne kamarátime, ergo nestriekame. To je Vallova mestská politika


Anka Žitná Lučaiová upozorňuje na opäť opakujúci sa problém, ktorý svojou  nepochopiteľnou politikou spôsobuje primátor Bratislavy Matúš Vallo. O čo ide? O komáre. Problém s nimi mesto rieši zas akosi zvláštne – progresívne. Kým všade okolo sa komáre postriekavajú a je s nimi pokoj, u nás aj toto musí byť inak.

O čo ide? O komáre

Známa novinárka sa smeje, že deväť z desiatich komárov by volilo Matúša Valla. Prečo? Pretože ten proti komárom nezasahuje. Žitná vyzýva občanov, aby Vallovi napísali podnet, rovnako ako ona.

„Pijú nám krv, lezú na nervy. Nehovorím o politikoch, ale o komároch. Po ústupe rozvodneného Dunaja sa ich vykotili milióny. Pištia a štípu ráno, na obed aj večer, sú ich plné záhrady, o lese či parkoch ani nehovoriac,“ opisuje aktuálnu situáciu Anka Žitná.

Pripája historku o tom, ako sa rozprávala s miestnym zeleninárom Ferim z Dunakiliti. „U nás v Dunakiliti niet ani jedného, obec nám to normálne postriekala a nemáme problém,“ povedal jej. „Feri žije, býva a platí dane z nehnuteľnosti v Maďarsku. Pani Edit, čo je tamojšia starostka, vie, čo sa patrí a stará sa. Nie o komfort komárov, ale o pohodu a zdravie svojich občanov,“ konštatuje známa novinárka.

Žitná podnikla kroky

A tak podnikla kroky. „Tak som dnes ako občan, ktorého štípu tie malé lietajúce piskľavé mršky, skúsila nájsť pomoc. Zavolala som na infolinku magistrátu, ktorému platíme dane. Mimochodom, just dnes som si bola vyzdvihnúť na poštu výmer. Bez dvoch eur zaplatím rovných 300. Viem, podľa magistrátu to nie je veľa. Ani poriadny vianočný večierok si za to neurobia, ani nové farbičky na asfalt za to nenakúpia. Na komáre by to ale azda mohlo vydať,“ popisuje.

A čo jej povedali? Vraj: aj mňa štípu. „To, čo pre vás ja môžem urobiť, je, že posuniem váš podnet vyššie a oni vypracujú k nemu stanovisko,“ vraví mi ochotná osoba na infolinke,“ informuje Anka Žitná. „Prepočítavam…podnet pošlem v piatok, dostanú ho v utorok, dva-tri dni podumajú, to už je piatok, odpoveď vypracujú a možno takto o desať dní sa dozviem, že s komármi sa progresívne kamarátime, ergo nestriekame. Tak som si vypýtala kontakt na šéfa oddelenia životného prostredia, ktorý túto agendu má na starosti. Po chvíľke overovania, či ten kontakt je verejný- a zistení, že je verejný- som sa k nemu dostala,“ popisuje známa novinárka ďalej.

Mohlo by vás zaujímať:

Politika je nestriekať

„Pán Michal Stano telefón doštípanej občianke aj zdvihol a veľmi slušne vysvetlil, že mestská politika je NESTRIEKAŤ. A nič sa na nej nezmení ani keď tu máme v dôsledku povodne na Dunaji komáriu kalamitu. Dokonca bol v teréne, teda priamo v našej dedine, zažil to na vlastnej koži a rozhodli sa situáciu v liahniskách komárov monitorovať. Argument, že po prietržiach a veľkej vode je celá oblasť jedno veľké liahnisko a toľko tabliet na bioboj s larvami tých malým smradov ani nemajú, nezavážil. Dostala som na dôvažok dobrú radu- nech si teda postriekam svoju záhradu,“ informuje Anka Žitná.

Na záver už len informuje, vraj má napísať podnet. „Chcú podnet, budú ho mať. Ak aj vám pijú krv (komáre, nie úradníci), napíšte podnet aj vy. Adresa je verejne dostupná, [email protected]. Pokojne dajte do kópie aj [email protected],“ ukončila svoj príspevok známa novinárka.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Anka Žitná: s komármi sa progresívne kamarátime, ergo nestriekame. To je Vallova mestská politika

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne