eReport.sk
Foto: shutterstock

Nový Zéland opäť otvára svetu svoje hranice. Má to však háčik

Nový Zéland v nedeľu opäť úplne otvorí svoje hranice svetu po tom, ako ich v marci 2020 dôsledkom covidovej pandémie uzavrel pre takmer všetkých cestujúcich. Informovala o tom v sobotu tlačová agentúra DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. koronavírus, svet, rúško, nákaza, covid
  2. K poklesu základného očkovania proti osýpkam
  3. Lietadlo na letisku v Aucklande na Novom Zélande.

Začiatkom mája mohli zaočkovaní cestujúci z krajín bez vízovej povinnosti vrátane členských štátov Európskej únie, Spojených štátov a Británie opäť vstúpiť na Nový Zéland. Podľa novozélandského ministra cestovného ruchu Stuarta Nasha sa v nedeľu večer začne posledná fáza opätovného otvorenia hraníc pre všetkých cestujúcich, ktorí potrebujú víza – vrátane zahraničných turistov, pracovníkov, rodín alebo študentov.

Treba absolvovať samovyšetrenie, väčšina aj očkovanie

„Je to skvelá správa pre odvetvie cestovného ruchu a hospodárstva, keďže sa blíži (novozélandská) jar a leto, pričom ľudia zo severnej pologule si rezervujú dovolenky na zimu,“ uviedol vo vyhlásení novozélandský rezort cestovného ruchu.

Znovu sa otvorí aj námorná hranica, čo umožní výletným lodiam navštíviť túto oceánsku krajinu. „Počuli sme optimistické správy od prevádzkovateľov cestovného ruchu, ktorí sú pripravení privítať späť zahraničných návštevníkov z celého sveta,“ povedal Nash.

Návštevníci Nového Zélandu sa budú musieť pri príchode a v piaty deň pobytu podrobiť samovyšetreniu na ochorenie COVID-19 a väčšina z nich sa bude musieť dať zaočkovať. Novozélandský minister pre prisťahovalectvo Michael Wood uviedol, že zmeny v nastavení hraníc znamenajú obnovenie kľúčových kategórií víz vrátane tých pre študentov.

„Srdečne vítame svet späť na našich brehoch“

Pred pandémiou mal sektor medzinárodného vzdelávania pre krajinu hodnotu niekoľkých miliárd dolárov, povedal Wood. „Keďže srdečne vítame svet späť na našich brehoch, je to ideálny čas predstaviť Nový Zéland svetu,“ povedal.

Nový Zéland, krajina s približne piatimi miliónmi obyvateľov, zaznamenal od začiatku covidovej pandémie viac ako 1,6 milióna prípadov ochorenia a približne 1400 súvisiacich úmrtí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nový Zéland opäť otvára svetu svoje hranice. Má to však háčik

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php