tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: shutterstock

Nový Zéland zaznamenal prvé úmrtie súvisiace s covidom za vyše pol roka

Na Novom Zélande zomrela v piatok večer v nemocnici v Aucklande na komplikácie spôsobené infekčným ochorením COVID-19 žena-deväťdesiatnička. Keďže mala aj iné zdravotné problémy, nebolo ju možné pripojiť na umelú ventiláciu. Informovala o tom agentúra AFP o odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

Ide o prvé úmrtie súvisiace s ochorením COVID-19 na Novom Zélande od 16. februára a celkovo 27. od začiatku epidémie. Ženu, ktorá sa nakazila od príbuzného, hospitalizovali 28. augusta, uviedol portál stuff.co.nz.

Premiérka Jacinda Ardernová vydala vyhlásenie, v ktorom vyjadrila sústrasť rodine obete. Toto úmrtie je podľa nej „veľmi smutnou pripomienkou“ toho, prečo sú nevyhnutné protiepidemické obmedzenia.

Nový Zéland zápasí od polovice augusta s ďalšou vlnou epidémie nového druhu koronavírusu. Odvtedy bolo odhalených 782 nakazených, z toho 765 v Aucklande, najväčšom meste tejto ostrovnej krajiny, kde žije 1,7 milióna ľudí. Za uplynulých 24 hodín bolo potvrdených 20 nových prípadov komunitného prenosu nákazy, všetky v Aucklande. V posledných dňoch sa však počet novoinfikovaných znižuje.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nový Zéland zaznamenal prvé úmrtie súvisiace s covidom za vyše pol roka

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku