eReport.sk
Boris Kollár, Barbora Richterová Foto: facebook

Nový apartmán Kollárovej exmilenky: Leží v hoteli spájanom s Kočnerom

Apartmán v horách! Zdá sa, že exmilenke Borisa Kollára a matke číslo šesť sa naozaj darí. Explavkyňa Barbora Richterová sa od minulého roka môže tešiť parádnemu apartmánu v malebnom lyžiarskom rezorte na strednom Slovensku. Kurióznym je, že lukratívna nehnuteľnosť sa nachádza pod strechou hotela spájaného s mafiánskym podnikateľom Marianom Kočnerom.

Nový apartmán

Bývalej plavkyni a matke malého Artura padol do oka byt v apartmánovom komplexe na Donovaloch neďaleko Banskej Bystrice. Od júna minulého roku sa tak teší nehnuteľnosti v lyžiarskom raji na strednom Slovensku.

Richterovej apartmán leží v Residence hoteli na Donovaloch. Foto: Vlado Benko jr.

Richterová tvorila v minulosti pár so súčasným predsedom parlamentu Borisom Kollárom. Zdá sa, že mu je aj naďalej verná. Richterovú bolo napríklad často vídavať v Nemocnici Sv. Michala, v ktorej bol Kollár hospitalizovaný po nedávnej autonehode.

Kollárova exmilenka Barbora Richterová navštevovala predsedu parlamentu po autonehode v Nemocnici Sv. Michala. Foto: Vlado Benko jr.

Kollárovo kráľovstvo

Zaujímalo nás, či Richterovej finančne nevypomohol pri kúpe apartmánu práve Kollár. EReport kontaktoval nielen Richterovú, ale aj samotného politika, no do uzávierky neodpovedali.

Práve Kollárovi Donovaly nie sú vôbec cudzie. Šéf parlamentu je konečným užívateľom výhod, ale aj akcionárom firmy Goimpex Bratislava, ktorá prevádzkuje zjazdovky Park Snow Donovaly.

Residence hotel mal pod palcom Marian Kočner. Foto: Vlado Benko jr.

Kočnerov hotel

Zaujímavým na Richterovej apartmáne je aj samotný hotelový komplex, v ktorom sa nachádza. Komplex Unipharma apartments je súčasťou Residence hotelu. Práve ten má za sebou zaujímavú minulosť spájanú s Marianom Kočnerom. Tomu v súčasnosti Najvyšší súd odklepol spolu s Pavlom Ruskom trest 19 rokov v kauze falšovania miliónových zmeniek voči televízii Markíza.

Residence hotel je ale spájaný aj s iným prípadom. A to s kauzou, o ktorej v minulosti písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak. Práve pochybnými transakciami okolo Residence hotelu a Šport Hotelu mal Kočner prísť k miliónovým vratkám DPH. Apartmány v spomínanom Residence hoteli oficiálne už nemá Kočner pod palcom. Tento rok v septembri boli vydražené firmou, ktorá má ale podľa denníka Sme opäť veľmi blízko Kočnerovi.

Drobov byt?

Jeden z apartmánov v Residence hoteli bol v minulosti spájaný aj so súčasným bratislavským županom Jurajom Drobom. “Ďuro je môj priateľ a majiteľ apartmánu v Residence hoteli,” stálo v uniknutej SMS komunikácia Kočnera s Richardom Sulíkom z roku 2012. „De jure som ten apartmán nekúpil, bol celý napísaný na môjho kamaráta, ale de facto som jeho 50-percentným spolumajiteľom,“ povedal v roku 2017 pre denník Sme.

Kočner o Jurajovi Drobovi v roku 2012 vyhlásil, že má apartmán v jeho hoteli. Foto: tasr

Ako to je s bytom dnes? Drobu sme kontaktovali krátko po sviatkoch a prezradil, že o apartmáne nič nevie a roky ho nenavštívil. Snažili sme sa spojiť aj s Petrom Límom, ktorý apartmán podľa katastra vlastnil, no neúspešne. Lím na naše správy nereagoval.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport