eReport.sk
Svedok Peter Tóth prichádza do súdnej siene Okresného súdu (OS) Bratislava I, kde sa začalo hlavné pojednávanie s Marianom Kočnerom.
Peter Tóth Foto: tasr

Novinári Tódová a Čikovský čelia obvineniu! Trestné oznámenie podal Kočnerov exkamoš

Známych novinárov Moniku Tódovú a Konštantína Čikovského z Denníka N obvinili vo veci ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Podrobnejšie informoval o kauze práve spomínaný denník. Novinárov obvinil vyšetrovateľ z Okresného policajného riaditeľstva Bratislava III. František Spusta.

Novinárka Monika Tódová – Foto: tasr

Potvrdila to aj polícia

Podľa média z uznesenia, ktoré si Tódová prevzala, vyplýva, že obvinenie súvisí s článkom, ktorý novinárka napísala v roku 2018. Samotnú okolnosť obvinenia potvrdili pre eReport aj strážcovia zákona.

„Môžeme potvrdiť, že zo strany príslušného útvaru Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III je v súčasnosti vedené vyšetrovanie vo veci prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti spáchaného formou spolupáchateľstva. Bližšie informácie k predmetnému vyšetrovaniu poskytovať nebudeme,” reagovala polícia.

Viac o téme tu:

  1. Svedok Peter Tóth prichádza do súdnej siene Okresného súdu (OS) Bratislava I, kde sa začalo hlavné pojednávanie s Marianom Kočnerom.
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)

Kočnerov exkamarát

Trestné oznámenie podal exsiskár a bývalý novinár Peter Tóth. Ten je známy najmä ako bývalý kamoš mafiánskeho biznismena Mariana Kočnera. Práve aj Tóth pre Kočnera “monitoroval” v minulosti novinárov pomocou tzv. sledovacieho komanda. Tím sa mal zavesiť aj na Tódovú, ale aj zavraždeného Jána Kuciaka či ďalších.

Samotný Denník N citoval z článku práve tú časť, ktorá má byť podľa vyšetrovateľa a prokurátora trestným činom. „Tóth pre portál O médiách uviedol, že Denník N klame. ‚Neviem, čo je vo vyšetrovacom spise, ale výpoveď s mojím menom a mojím podpisom v ňom určite nie je,‘ napísal. Tvrdí to preto, že vypovedal ako utajený svedok,” stojí v článku.

Práve záver odstavca má byť podľa kompetentných problematický. V poslednej vete totiž mala byť prezradená identita Tótha ako utajeného svedka v prebiehajúcom vyšetrovaní.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti