eReport.sk
mesto Soledar v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny v stredu 11. januára 2023. FOTO TASR/AP

Ukrajinský vojak: Situácia v Soledare je kritická. Mŕtvych už nikto nepočíta


Situácia vo východoukrajinskom meste Soledar je kritická a počet zabitých je teraz taký vysoký, že „mŕtvych nikto nepočíta“. Pre portál americkej televízie CNN to povedal ukrajinský vojak bojujúci v Soledare. CNN v správe zverejnenej v stredu z bezpečnostných dôvodov neuviedla jeho totožnosť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kruté boje, Ukrajina, vojak
  2. Zelenskyj apeluje na spojencov
  3. Zelenskyj žiada nápravu!

Vojak je príslušníkom 46. leteckej mobilnej brigády, brániacej Soledar, na ktorý masívne útočia ruskí vojaci a žoldnieri z polovojenskej Vagnerovej skupiny. Podľa neho je situácia kritická a ťažká. „Budeme mesto brániť až do konca,“ uviedol.

Nie je možné sledovať počet mŕtvych

Ako ďalej povedal, boje v Soledare sú také dynamické, že budovy sa počas dňa dostávajú do rúk raz jednej, potom druhej strany a nie je možné sledovať pribúdajúci počet mŕtvych. „Nikto vám nepovie, koľko je tam mŕtvych a ranených. Pretože to nikto nevie s istotou. Nikto. Pozície sa neustále menia. To, čo bol dnes náš dom, na druhý deň patrí Vagnerovcom, “ dodal.

Je to neprehľadné

Vojak uviedol, že v utorok večer nebolo jasné, akú veľkú časť mesta ovládajú Rusi. „Nikto nevie s určitosťou povedať, kto sa kam premiestnil a kto čo kontroluje. V meste existuje rozsiahla sivá zóna, o ktorej každý tvrdí, že ju obsadil, ale to je len trik.“

Ukrajina stratila v Soledare veľa vojakov

Ukrajina stratila v Soledare veľa vojakov, ale ich rady sa stále dopĺňajú, pretože boj o mesto pokračuje, informoval vojak. „Naše jednotky sa obmenili takmer spolovice, viac-menej. Nemáme ani čas zapamätať si navzájom svoje volacie znaky (keď prídu nové posily),“ dodal.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v utorok vo večernom príhovore poďakoval vojakom tejto brigády „za ich hrdinstvo, statočnosť a vytrvalosť pri obrane Soledaru“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský vojak: Situácia v Soledare je kritická. Mŕtvych už nikto nepočíta

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: