FC Nitra - AS Trenčín, foto:tasr

Nitra na domácom ihrisku prehrala zápas s Trenčínom

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v stredajšom zápase 18. kola Fortuna ligy na ihrisku FC Nitra 2:1.

FC Nitra – AS Trenčín 1:2 (0:0)
Góly: 73. Mustafič – 60. Zubairu, 87. Čatakovič. Rozhodovali: Glova – Somoláni, Perát, ŽK: Kadák (Trenčín)

Do zápasu aktívnejšie vstúpili domáci. Už v 7. minúte preveril pozornosť brankára Šemrinca strelou spoza šestnástky Magda. Po štvrťhodine hry sa pripomenuli aj hostia. Kadákov center z pravej strany hlavičkoval Ikoba len tesne vedľa. Potom tempo hry trochu ustalo a lopta sa väčšinou pohybovala len medzi šestnástkami. Na prestávku tak odchádzali tímy za bezgólového stavu. Po zmene strán sa hra viac otvorila. Nitrania to skúšali v 48. minúte zo štandardnej situácie, po Gataričovom centri a následnej umiestnenej strele Adamca sa bravúrnym zákrokom blysol Šemrinec.

O tri minúty neskôr sa dostal do obrovskej šance aj Gatarič, ale trenčiansky gólman skvelou reakciou aj v tomto prípade výrazne podržal svoj tím. V 57. minúte vypálil z voleja na domácu bránu Corryn, no tesne minul. Nitrania toto varovanie nebrali vážne a tak o tri minúty neskôr Trenčín kruto trestal. Na Zubairovu strelu bol brankár Harush prikrátky a hostia viedli 1:0. Zverenci trénera Ivana Galáda mohli odpovedať o sedem minút neskôr, keď si Tancíkov prudký center do päťky nasmeroval na vlastnú bránu Šulek. Výborne chytajúci Šemrinec však preukázal svoje kvality a loptu za svoj chrbát nepustil. V 73. minúte však predsa len kapituloval.

Po Gataričovom centri z ľavej strany hlavou vyrovnal Mustafič – 1:1. Keď sa už zdalo, že tímy sa rozídu zmierlivo, nečakane udreli hostia. V 87. minúte sa dostal z hranice šestnástky k strele striedajúci Čatakovič a presnou strelou k žŕdke rozhodol o tesnom víťazstve Trenčína v pomere 2:1.