eReport.sk
ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas)
ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas) zdroj: fb

Niečo za niečo: Ružinov žiada náhradu za Zimný štadión v ktorého priestoroch vznikne nová nemocnica


Bratislavská mestská časť Ružinov je pripravená poskytnúť súčinnosť pri výstavbe novej národnej nemocnice v hlavnom meste. Žiada však náhradu za Zimný štadión Vladimíra Dzurillu, v ktorého priestoroch má časť nemocnice vzniknúť. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré pre TASR poskytla riaditeľka komunikačného oddelenia ružinovskej samosprávy Tatiana Tóthová.

Dôležitosť a význam nemocnice

,,Uvedomujeme si dôležitosť a význam nemocnice, ale nemôžeme len tak bez náhrady prísť o jeden z mála zimných štadiónov v meste. (…) Štát bude potrebovať naše pozemky, štadión, aj úpravu územného plánu mesta, a sme plne pripravení poskytnúť súčinnosť, jediné, čo požadujeme (a bolo nám prisľúbene) je nový zimný štadión v obdobných parametroch,“ uviedla s tým, že detaily ešte budú predmetom rokovaní.

Podotkla, že súčasný štadión je jeden z najhorších na Slovensku, so zlou energetikou a zastaranými technológiami. Tiež, že jeho prevádzka je dlhodobo finančne neudržateľná a mestská časť ho ročne dotuje sumou takmer milión eur. ,,Rovnaký, ale nový štadión môže mať prevádzku niekoľkonásobne lacnejšiu. Našou úlohou je preto teraz nájsť miesto, kde by mohol vzniknúť,“ skonštatovala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Trump sa predviedol ako zabávač
  2. novozvolený prezident SR Peter Pellegrini
  3. publicista Juraj Hrabko
  4. Veľkorysá Únia

Dizajnovanie novej nemocnice

Mesto by malo byť podľa jej slov zapojené aj do dizajnovania novej nemocnice. ,,Prinajmenšom z hľadiska verejných priestorov a vplyvov na dopravu, preto chystáme návrh memoranda medzi ministerstvom, mestom a mestskou častou,“ ozrejmila Tóthová. Dodala, že samospráva za posledný mesiac trikrát rokovala s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Dolinkovou (Hlas-SD). ,,Naposledy aj za účasti primátora Valla a hlavného architekta,“ doplnila.

Vláda tento týždeň odobrila výstavbu novej národnej nemocnice v bratislavskom Ružinove. Dokončená by mala byť najneskôr do konca roka 2032. V lokalite Rázsochy, kde mala nemocnica pôvodne stáť, chce štát najneskôr do roku 2031 postaviť Národný ústav detských chorôb.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Niečo za niečo: Ružinov žiada náhradu za Zimný štadión v ktorého priestoroch vznikne nová nemocnica

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: