eReport.sk
Postupujeme v súlade so zákonmi
Súčasná koalícia ide tvrdo nielen po šéfovi špeciálnych prokurátorov Danielovi Lipšicovi, ale aj po celom Úrade špeciálnej prokuratúry. Zdroj: tasr

Advokát Ribár: Lipšicov útok voči novinárke opäť raz ukázal, v akej „demokracii“ to žijeme!

Niečo je zhnité v štáte dánskom. Ako sme vás informovali, pána špeciálneho prokurátora SR rozzúrili dva články v Pluske. Tento človek, ktorý sa spolu s Matovičom pri každej príležitosti oháňa vraždou novinára Jána Kuciaka (a jeho snúbenice) zrejme rovnako ako šéf OĽANO, delí novinárov na „dobrých“ a „zlých.“ Kritérium je na pohľad veľmi jednoduché. Pokiaľ ste „Mirka z Bratislavy,“ alebo Marek Vagovič, „ste v poriadku.“ Ak to tak nie je, ste ten „zlýnovinár.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Akú rolu v tom zohráva D. Lipšic? Známy advokát, Martin Ribár sa opäť venuje téme čurillovcov.
  2. Tiger prestal poslúchať
  3. Postupujeme v súlade so zákonmi
  4. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Matúš Kostolný.

„Cigarový klub“

Špeciálny prokurátor Lipšic sa veľmi odsudzujúco a odmietavo vyjadril o „cigarovom klube“ v priestoroch SIS. Vraj preto bolo v poriadku, že sa on stretával v advokátskej kancelárii aj pána Kubinu, so sudcom NS SR Jurajom Klimentom. To bolo v poriadku, lebo spolu „preberali reformu justície.“

Zároveň Lipšic ihneď ukázal na generálneho prokurátora ŽIlinku, že aj Žilinka v tom „klube“ bol. Lipšic tak trochu zabudol uviesť, že aj on sám v tom „cigarovom klube“ bol, a že v tom „klube“ mali byť aj Ján Mazák, či údajne aj sudca NS SR Kliment,“ uviedlo na sociálnej sieti OZ Za právny štát.

Lipšic

Sa po zverejnenom článku vyjadril taktiež na sociálnej sieti. Vo svojom statuse sa oprel do novinárky, ktorá o ňom v poslednej dobe zverejnila dva články. Do celej „Plusky,“ a samozrejme aj do Penty

„Je úplne zrejmé, že médiá vo vlastníctve finančnej skupiny Penta sa stali súčasťou „mediálnej“ obhajoby oligarchov trestne stíhaných za závažnú korupčnú a ekonomickú trestnú činnosť. Ako pri nákupe týchto médií povedal celkom otvorene jeden z partnerov finančnej skupiny Penta, tieto médiá budú používať v prípade potreby ako „atómový kufrík“ na svoju obranu. Súčasťou tejto mediálnej obhajoby sú aj sústavné útoky na prokurátorov ÚŠP a vyšetrovateľov NAKA,“ napísal Lipšic okrem iného.

OZ Za právny štát

Na toto vyhlásenie špeciálneho prokurátora SR zareagoval predseda OZ Za právny štát, známy trestný advokát Martin Ribár. Ktorý si tú „očistu“ vyskúšal na vlastnej koži. Mesiace a mesiace strávil NEZÁKONNE vo väzbe.

Štát sa tam oňho staral „tak dobre,“ že ako mnohí iní, si z nej odniesol zrejme doživotné zdravotné následky.

Platí ešte Ústava?

„Nečakal som, že v priebehu doslova pár hodín budem písať k danej téme ďalší status. Lipšic na zverejnený článok v Plus7dní reagoval na svojom FB profile statusom – „ĎALŠIE EVIDENTNÉ LŽI OD „PLUSKY“ (PENTY)“ – podstatou obsahu Lipšicovho statusu je spochybnenie autorky pôvodného článku a jej novinárskej práce, ako aj spochybnenie samotného média Plus7dní, “ začal doktor Ribár.

S poukázaním na Ústavu SR, v ktorej sa čl. 26 ods. 1 a ods. 3, jasne hovorí, že „cenzúra sa zakazuje,“ ako i, že „sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.“

Strážne psy

Ďalej skúsený advokát vypichol ďalší faktor. Novinári majú v demokratickom štátnom zriadení fungovať ako „strážne psy demokracie.“

„Ak si nejaký novinár dovolí napísať niečo KRITICKÉ na pána špeciálneho prokurátora Lipšica, je to automaticky útok na trestné konania, ktoré spadajú pod právomoc Úradu špeciálnej prokuratúry? Je to automaticky „obhajoba“ niekoho, koho stíha ÚŠP? A je za tým automaticky nejaký zlý oligarcha, v tomto prípade Penta a Haščák?“ pýta sa predseda OZ Za právny štát.

Hra na „dobrého a zlého“

Doktor Ribár pridal i ďalší fakt. „Zlú Pentu“ totiž zastupovala avodkátska kancelária, v ktorej pôsobil ako advokát.

„Sú všetky „iné“ tour de médiá pána Lipšica sú v poriadku, pretože istí vybraní novinári a vybrané médiá „sú na správnej strany barikády?“ Alebo máme na Slovensku dve kasty novinárov a médií?“ kladie si ďalšie otázky.

„Nestál náhodou na počiatku vzniku napr. Denníka N, ktorý tak často Lipšic navštevuje a prezentuje v ňom (pri)často svoje názory, tiež istý finančník a podnikateľ?“

JUDr. Martin Ribár, advokát

Niečo je zhnité v štáte dánskom

Na záver sa advokát venoval Lipšicovmu výroku o barikáde. „Ja osobne stojím na opačnej strane barikády,“ vyhlásil pán špeciálny prokurátor SR.

„Akej barikády? Nemal by pán špeciálny prokurátor stáť na strane zákonnosti a zákona – a ničoho iného?“ pýta sa Ribár.

A my spolu s ním, či platí ten „právny štát,“ a tá „demokracia“ pre všetkých. A či je v tom našom „demokratickom právnom štáte“ neprípustná kritika voči predstaviteľom orgánov verejnej moci, ako i samotných orgánov verejnej moci.

Dobrý ESET

Apropó. Keď už sme pri tých „oligarchoch.“ Pán Lipšic bude čoskoro diskutovať na „antikorupčnom festivale“ nadácie Zastavme korupciu. Tú spoluzaložil zakladateľ Esetu Miroslav Trnka.

Čo sa týka politických aktivít, majitelia Esetu v rozhodujúcej miere financovali kampaň súčasného primátora Bratislavy Matúša Valla. Spolumajiteľ Esetu Anton Zajac je jedným zo spoluzakladateľov Progresívneho Slovenska. Eset má 51% podiel v Denníku N.

Fakt, že tam bude NEZÁVISLÝ špeciálny prokurátor SR diskutovať s NEZÁVISLÝM šéfom polície a NEZÁVISLOU sudkyňou ŠTS Záleskou, o živých trestných konaniach, už môžeme vziať ako bonus. K tomu právnemu štátu.

Zdroj: FB D. L. FB OZ Za právny štát, Plus7 dní


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát Ribár: Lipšicov útok voči novinárke opäť raz ukázal, v akej „demokracii“ to žijeme!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php