eReport.sk
Tu sme v Únii!
Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Reprofoto: twitter.com/vonderleyen

Ničivé povodne v Taliansku! Von der Leyenová: Som tu, aby som vyslala veľmi silný signál – Európa je s vami

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a talianska premiérka Giorgia Meloniová si vo štvrtok z lietadla prezreli oblasti postihnuté ničivými záplavami. V regióne Emilia Romagna na severovýchode Talianska a hodnotili spôsobené škody. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry ANSA.

Záplavy a zosuvy pôdy po prudkých lejakoch si vyžiadali 15 ľudských životov a obrovské škody na ekonomike a infraštruktúre regiónu Emilia Romagna. Súčasťou delegácie boli aj guvernér regiónu Stefano Bonaccini, minister pre európske záležitosti Raffaele Fitto a šéf úradu civilnej ochrany Fabrizio Curcio.

Bleskové záplavy

,,Som tu, aby som vyslala veľmi silný signál – Európa je s vami,“ povedala von der Leyenová na tlačovej konferencii v Bologni, hlavnom meste regiónu. EÚ sa chystá región finančne podporiť.
Prudké lejaky a bleskové záplavy postihli vo štvrtok aj južnú provinciu Avellino v Kampánii, kde tiež zahynul 45-ročný muž. Zrejme ho zabilo jeho auto, ktoré bolo zaparkované na svahu v obci Forino. Muž sa ho snažil zachrániť pred záplavovou vodou, uviedli zdroje. Údajne v tom čase pracoval v gaštanovom sade.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Líder OĽANO Igor MatovičI
  2. Prázdna rokovacia sála v Národnej rade

Extrémne prejavy počasia

Povodne v Avelline nastali, keď bola von der Leyenová na návšteve regiónu Emilia Romagna. Vedci vravia, že extrémne prejavy počasia ako vlny horúčav, prudké búrky, záplavy a suchá budú čoraz častejšie a silnejšie. Dôvodom je zmena klímy, vyvolaná emisiami skleníkových plynov spôsobenými ľudskou činnosťou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ničivé povodne v Taliansku! Von der Leyenová: Som tu, aby som vyslala veľmi silný signál – Európa je s vami

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti