eReport.sk
Francúzsky prezident Emmanuel Macron.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron. Zdroj: tasr/ap

Nezhody vlád! Nemecko a Francúzsko presunuli rokovania na január

Nemecko a Francúzsko odložili na január spoločné rokovanie svojich vlád, ktoré bolo naplánované na budúci týždeň. Ako uviedol v stredu hovorca nemeckého kancelára Olafa Scholza, nájdenie spoločného postoja k viacerým otázkam si vyžaduje viac času.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  2. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.
  3. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  4. Nemecký kancelár Olaf Scholz.

Scholz však absolvuje bilaterálne stretnutie so šéfom Elyzejského paláca Emmanuelom Macronom na okraj summitu EÚ, ktorý sa začne vo štvrtok. Hebestreit dodal, že Scholz a Macron sa možno stretnú aj na budúcu stredu v Paríži.

Nejednotný postoj

AFP konštatuje, že Nemecko a Francúzsko sa často usilovali uprostred mnohých kríz zastávať jednotný postoj, avšak v posledných týždňoch sa ich pozície rozchádzajú vo viacerých oblastiach, a to od energetiky až po obranu.

Berlín napríklad blokuje zastropovanie cien plynu na úrovni EÚ s tým, že by to oslabilo motiváciu spotrebiteľov šetriť energiami, čím by sa situácia ešte zhoršila. Francúzsko, ktoré trápi nedostatok elektriny, keďže má odstavených niekoľko jadrových elektrární, na rozdiel od Nemecka presadzuje zastropovanie cien.

Vzájomné spochybňovanie

Berlín vyjadril nespokojnosť s nedostatočnou podporou Paríža pre oživenie projektu výstavby plynovodu MidCat zo Španielska do Francúzska, ktorý bol pozastavený v roku 2017 z dôvodu hospodárskej nevýhodnosti. Paríž zas spochybňuje plány Nemecka týkajúce sa nákupu izraelského systému protiraketovej obrany, namiesto toho, aby sa usilovalo nájsť spoločné európske riešenie.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nezhody vlád! Nemecko a Francúzsko presunuli rokovania na január

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti