eReport.sk
Biden opäť vyzýva Kongres
Americký prezident Joe Biden. Zdroj: tasr/ap

Bezpečnostná rada OSN rozhodla: Nezávislé vyšetrovanie v kauze NS2, o ktoré žiada Rusko, nie je potrebné!

Nezávislosť netreba? Bezpečnostná rada OSN (BR OSN) v pondelok zamietla návrh rezolúcie predložený Ruskom, ktorý vyzýval Radu na nezávislé vyšetrenie vlaňajších výbuchov na plynovodoch Nord Stream v Baltskom mori. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Uzavrel kartelovú dohodu?
  2. Rusko neospravedlňujem
  3. Je Naď viac ako Ústava SR?

Iba traja za

Za rezolúciu hlasovalo Rusko, Čína a Brazília, ostatní členovia sa zdržali. Na schválenie rezolúcie je potrebné, aby za dokument hlasovalo minimálne deväť z 15 členov BR OSN a aby žiaden z piatich stálych členov Rady nevyužil právo veta.

Nezávislosť netreba?

Zástupca amerického veľvyslanca pri OSN Robert Wood povedal, že vyšetrovanie OSN nie je potrebné. Keďže Švédsko, Dánsko a Nemecko „pokračujú v komplexnom, transparentnom a nestrannom vyšetrovaní.“

Sabotáž

Každý z plynovodov Nord Stream 1 a Nord Stream 2 pozostáva z dvoch potrubí určených na dodávku ruského plynu po dne Baltského mora do Nemecka.

Nepoškodené zostalo iba jedno potrubie plynovodu Nord Stream 2. Tento plynovod sa však ani nedostal do prevádzky. Keďže Berlín tesne pred inváziou Ruska na Ukrajinu nevydal na to povolenie. Väčšinovým vlastníkom projektu Nord Stream je ruský Gazprom.

Teórie

NYT nedávno uviedol informácie, že za tým stala Ukrajina. Uznávaný novinár, ktorý už usvedčil americké administratívy v priebehu rokov z mnohých klamstiev, naopak tvrdí, že išlo o krok USA a Nórska.

Amerika v minulosti uviedla, že za výbuchmi stojí Moskva. Nuž, možno by všelijaké dohady skončili, keby BR OSN hlasovala inak.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bezpečnostná rada OSN rozhodla: Nezávislé vyšetrovanie v kauze NS2, o ktoré žiada Rusko, nie je potrebné!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti