eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Nevídané! Premiér si uznal chybu: Ospravedlňujem sa!

Bolo to cez čiaru. Premiér Igor Matovič si musel vypočuť poriadnu kritiku. Nie len od ľudí na sociálnych sieťach ale aj od ministerstva zahraničných vecí na Ukrajine. Krajinu poriadne vytočilo, keď premiér počas jeho rozhovoru v relácii Rádia Expres uviedol, že za ruskú vakcínu Sputnik V sľúbil Moskve Zakarpatskú Ukrajinu. Ministerstvo okamžite žiadalo oficiálne ospravedlnenie.

Igor Matovič si zrejme uvedomil, čo jeho „žartík” spôsobil a tak sa na sociálnej sieti ospravedlnil za svoj výrok. Priznal, že išlo o nevhodnú reakciu. „Postoj Slovenska k územnej celistvosti Ukrajiny bol vždy veľmi jasný. Dodržiavanie medzinárodného práva je nevyhnutné. Ospravedlňujem sa všetkým Ukrajincom za svoju nevhodnú reakciu, ktorá mohla podkopať ich spravodlivé úsilie,” uviedol.

Matovič v utorňajšej (2. 3.) relácii Rádia Expres na otázku, čo za nákup vakcíny Sputnik V Ruskej federácii sľúbil, so žartom odvetil: „Zakarpatskú Ukrajinu.” K tomu následne dodal: „Nič som nesľuboval… len som sa snažil zabezpečiť vakcínu.”

Ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny si v stredu (3. 3.) v súvislosti s Matovičovým vyjadrením predvolalo chargé d’affaires Slovenskej republiky na Ukrajine Matúša Korbu, aby mu prednieslo protest. Žiadalo tiež od slovenského premiéra oficiálne ospravedlnenie.

Za Matovičove slová sa ešte v stredu ospravedlnil aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok svojmu ukrajinskému rezortnému partnerovi Dmytrovi Kulebovi.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy