eReport.sk
Premiér Igor Matovič, foto: tasr

Matovič nám vyrobil medzinárodnú hanbu! Prišiel drsný odkaz z Kyjeva

Aj keď sa hovorí, že dvakrát meraj a raz rež či radšej hamuj ako banuj, slovenský predseda vlády to má, zdá sa, takpovediac na saláme. Najnovšie si dovolil mimoriadne nevhodný vtip, ktorý z úst vypustil v živom vysielaní komerčného rádia. Je však premiérom, a na to opäť akosi akoby zabudol. A v tejto súvislosti už reaguje Ukrajina, konkrétne šéf ukrajinskej diplomacie. A nezdá sa, že by svoj dosť drsný odkaz Matovičovi, myslel ako žart.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil v stredu žartovné vyjadrenie predsedu slovenskej vlády Igora Matoviča o tom, že za ruskú vakcínu Sputnik V sľúbil Moskve Zakarpatskú Ukrajinu, ako poľutovaniahodné.

“Nech ju vymení za niekoľko regiónov Slovenska. Je poľutovaniahodné, že predseda slovenskej vlády svojimi nekorektnými vyhláseniami kazí mimoriadne priateľské a úprimné vzťahy medzi Ukrajinou a Slovenskom,” napísal Kuleba na svojom twitterovom účte.

Igor Matovič totiž v utorňajšej relácii Rádia Expres na otázku, čo za nákup vakcíny Sputnik V Ruskej federácii sľúbil, so žartom odvetil: “Zakarpatskú Ukrajinu.” K tomu následne dodal: “Nič som nesľuboval… len som sa snažil zabezpečiť vakcínu.”

Zdroj: expres.sk

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy