Dallas vs. Colubmus, foto:fb/nhl

Neuveriteľné, čo sa to s nimi deje? Buffalu nestačil ani trojgólový náskok!

Hokejisti Buffala Sabres prehrali v zámorskej NHL osemnásty zápas za sebou. V domácom dueli s Philadelphiou viedli po dvoch tretinách o tri góly, napriek tomu podľahli súperovi 3:4 po predĺžení.

Prekonali negatívny rekord

Philadelphia vyrovnala 89 sekúnd pred treťou sirénou na 3:3 pri hre bez brankára zásluhou Seana Couturiera a o triumfe hostí potom v predĺžení rozhodol Ivan Provorov. Séria Buffala bez víťazstva je už štrnásta najhoršia v histórii súťaže, 18-krát za sebou naposledy neuspel Pittsburgh v sezóne 2003/2004. Negatívny rekord 30 duelov bez výhry drží Winnipeg zo sezóny 1980/1981.

Edmonton porazil Toronto

Edmonton uspel na ľade Toronta 3:2 po predĺžení, keď sa v 17. sekunde nadstavenia strelecky presadil Darnell Nurse po prihrávke najproduktívnejšieho hráča súťaže Connora McDavida. Ten bodoval v jedenástom stretnutí za sebou. Mark Scheifele prispel dvoma gólmi a asistenciou k výhre Winnipegu na ľade Calgary 5:1.

Anaheim vystrelil len trinásťkrát

Nemecký brankár Philipp Grubauer zaznamenal 100. kariérne víťazstvo, trinástimi zákrokmi pomohol Coloradu zdolať Anaheim 5:2. „Lavíny“ bodovali v jedenástich dueloch za sebou, Cale Makar mal tri asistencie. Pittsburgh zdolal New York Islanders 2:1, prvý presilovkový gól v profiligovej kariére strelil Anthony Angello a víťazný pridal Jared McCann.