Neúspešný pokus o atentát na Putina! Moskva v stredu oznámila, že zostrelila dve ukrajinské bezpilotné lietadlá, ktoré mierili na Kremeľ.
Neúspešný pokus o atentát na Putina
Rusko podľa AFP zároveň obvinilo Kyjev z pokusu o atentát na ruského prezidenta Vladimira Putina. „Dve bezpilotné lietadlá mierili na Kremeľ… zariadenia boli zneškodnené,” uviedol Kremeľ vo vyhlásení.
Mohlo by vás zaujímať:
Teroristický čin
Túto operáciu označil za “plánovaný teroristický čin” a pokus o ohrozenie života prezidenta Ruskej federácie. Pri tomto incidente nezaznamenal škody ani zranenia.
Kremeľ: Prezident Putin je v bezpečí
Kremeľ uviedol, že prezident Vladimir Putin je v bezpečí a naďalej pracuje podľa plánovaného harmonogramu. Rusko si ponecháva právo odpovedať, “kedy a kde to uzná za vhodné”.
Prigožin hovorí o presnom dátume ukrajinskej protiofenzívy
Ukrajina začne svoju protiofenzívu.Zakladateľ ruskej súkromnej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin v nedeľu varoval, že očakávaná ukrajinská protiofenzíva by sa mohla pre Rusko zmeniť na „tragédiu“, a opäť sa posťažoval, že jeho mužom na fronte vo východoukrajinskom meste Bachmut chýba munícia.
V rozhovore pre ruského prokremeľského vojnového spravodajcu Semiona Pegova Prigožin vyhlásil, že podľa jeho názoru sa ukrajinský protiútok začne do 15. mája.
Zdroj: tasr/afp
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Neúspešný pokus o atentát na Putina! Rusko zneškodnilo dva drony, ktoré mierili na Kremeľ!