eReport.sk
Juraj Blanár (Smer-SD). Foto: tasr

Nepodporia predĺženie núdzového stavu: Vláde slúži len na potláčanie ľudských práv

Predlžovanie núdzového stavu opozičný Smer-SD v Národnej rade SR nepodporí. Núdzový stav považuje aktuálne za zbytočný, pretože podľa strany nemá opodstatnenie. Informoval o tom podpredseda strany a NR SR Juraj Blanár. Tvrdí, že núdzový stav slúži vláde len na potláčanie základných ľudských práv. Namieta tiež vládou prijaté opatrenia, ktoré sú podľa neho v mnohom protichodné.

„Vláda sa tvári, akoby núdzový stav bol vyhlásený len niekoľko týždňov,” poznamenal Blanár a pripomenul, že ho vláda vyhlásila už od 1. októbra minulého roka. Tvrdí, že vláda ho potrebovala predlžovať aj preto, lebo sa blížia dva veľké sviatky a kabinet sa bojí prípadných protestov.

Zrušiť testovanie

Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha doplnil, že pandemická situácia na Slovensku nie je taká, že by sa malo brániť ľuďom ísť von. Hovorí o potrebe zachovať základné ľudské práva, ako aj právo na zhromažďovanie sa. „Prioritou musí byť zrušenie povinného testovania,” podotkol s tým, že je nezmyselné.

Predlžovanie núdzového stavu už počas dňa kritizoval aj predseda Smeru-SD a expremiér Robert Fico. Označil ho za zbytočný. Trvá na tom, že vláde slúži len obmedzovanie práva ľudí, pretože sa bojí protestov.

Vláda v pondelok (26. 4.) večer rozhodla, že sa núdzový stav predĺži o ďalších 30 dní. Potvrdiť to musí ešte NR SR. Vláda tiež uznesením rozhodla, že zákaz vychádzania sa zároveň od štvrtka 29. apríla posunie o hodinu, bude platiť po 21.00 h.

Článok pokračuje na druhej strane >>

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport