eReport.sk
Igor Matovič hovorí, že do NRSR sa dostalo viac "dezolátov"
Igor Matovič. Foto: tasr

Blanár pripomína Matovičove „fakapy“: Trestanie neočkovaných, blokovanie médií, či odmena Makóovi!

Blanár pripomína Matovičove fakapy! Podpredseda parlamentu a opozičnej strany Smer-SD Juraj Blanár krúti hlavou nad tým, ako sa postupne jednotliví lídri vládnej koalície zbavujú svojej zodpovednosti. Zodpovednosti za spôsob, akým vládli v posledných rokoch. Vlády Igora Matoviča (OĽANO) a Eduarda Hegera (Demokrati) boli tak naplnené škandálmi, že požívali rekordnú nedôveru zo strany občanov. Pri jemne stúpajúcich preferenciách má však Blanár pocit, že expremiérovi vychádza hra. Na opozičného politika a preto sa pri konci éry OĽANO ako najväčšej vládnej strany snaží v skratke pripomenúť všetky prešľapy, ktoré vlády v područí Matoviča vykonali.

Blanár pripomína Matovičove fakapy

„Spomínate si na celoplošné testovanie, na tú prvú tzv. Matovičovu atómovku? Mnohí sme nechápavo krútili hlavami a nechceli sme veriť, že možno v demokracii takto narúšať osobné slobody ľudí a nútiť ich k niečomu, čo nechcú a čo sa aj na základe vyjadrení mnohých odborníkov a s odstupom času ukázalo ako zbytočné, neúčinné a neraz i škodlivé. Ale spomínajme ďalej, napríklad na celoplošné zatváranie škôl. Tie slovenské boli zatvorené medzi prvými a otvorené po dlhých mesiacoch medzi poslednými, akoby niekomu veľmi vyhovovalo, že sa slovenský národ nebude vzdelávať, pretože tak sa bude dať ľahšie ovládať a ovplyvňovať. Krútili sme hlavami, keď sa odbojárom a vlastne celému národu zakázal vstup na oslavy Slovenského národného povstania. Ostreľovači museli chrániť vládnu garnitúru, len stále nevieme, pred kým vlastne,“ pripomína Blanár na sociálnej sieti.

Kriminalizácia opozície

Za neúspešnú, ale aj tak neakceptovateľnú sa dá považovať aj neustála snaha vládnej garnitúry doručiť výsledok v podobe zatvorenia jedného z opozičných politikov do väzby. Obvinenia sa však v prípade politikov ukázali ako neopodstatnené, čo malo za následok zrušenie vyšetrovania opozičného lídra Roberta Fica, alebo nevyjadrenie súhlasu parlamentu s jeho prípadnou vyšetrovacou väzbou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čo sa to stalo s dnešnými študentami? E. Chmelár by si po 34 rokoch od zmeny želal aj kritickú bilanciu vývoja na Slovensku.
  2. Štát nemôže riadiť Hamran

„Toľko kriku mala vládna koalícia o nominantoch Smeru a napokon nebol ani jeden z nich odsúdený a pri profesionálnom kajúcnikovi Makóovi sa napokon prevalilo, že mu I. Matovič vybavoval prijatie do SIS. No im bolo stále málo, a pokračovali v škandalizácii opozície, ktorú tak veľmi chceli dostať za mreže, keďže nás nevedia poraziť v politických diskusiách, pri predkladaní zmysluplných návrhov pre ľudí alebo v profesionálnom výkone v obraňovaní národno-štátnych záujmov. Tak to skúsili so stíhaním R. Fica za tlačové konferencie. Nepodarilo sa im to,“ pokračuje Blanár.

Vládna cenzúra

Od zatvárania ľudí do „domáceho väzenia“ pre prístup k očkovaniu, cez údajnú kriminalizáciu opozície, sa Matovič dopracoval až k blokovaniu webov, ktoré šírili aj názory ľudí, ktorí nesúhlasili s jednotlivými vládnymi pohľadmi a opatreniami. Web Hlavné správy bol síce napokon odblokovaný, no Matovič sa stihol medzi časom vyhrážať novinárov, že ich bude „dávať dole“.

„Aby si štátna cenzúra prišla na svoje, tak opäť posunula hranice možného, a bez akéhokoľvek súdneho rozhodnutia zablokovala nepohodlné weby. Boli to tie, ktoré neospevovali pani prezidentku a jej koaličnú družinu, ale neraz kládli nepríjemné otázky vládnym predstaviteľom, a tak si vyslúžili takúto odmenu,“ podotkol Blanár.

Neschopná pravica, ale s ochranou Čaputovej

Vláda svoju cestu nakoniec nedokončila. Päť mesiacov pred parlamentnými voľbami museli Matovič, Heger, Kollár, Sulík a Remišová priznať, že jednoducho dovládnuť opäť nebolo v možnostiach. A ani v schopnostiach pravice. Vláda mohla skončiť už skôr a parlamentné voľby mohli prebehnúť už napríklad tento víkend. To by sa však prezidentka SR Zuzana Čaputová nemohla za vládu s minimálnou dôveryhodnosťou postaviť celou svojou autoritou.

„Keď jej bola konečne v decembri v parlamente vyhlásená nedôvera, tak ona si vládla s požehnaním Z. Čaputovej pohodlne ďalej. A teraz, pár mesiacov do volieb, aby sa zbavila akejkoľvek zodpovednosti za premrhané tri roky plné ústrkov. Útokov a nepomoci vlastnému národu. Tak sa jednoducho porúčala s tým, že si svoju vládu vytvorí sama pani prezidentka,“ tvrdí Blanár. „Ak sme si predtým mysleli, že sa niečo v našom štáte stať nemôže. Nedá a nesmie a ani sme si to nedokázali predstaviť. Rozpadajúca sa koalícia s podporou pani prezidentky dokázala prekvapiť a prekročiť všetky hranice zákonnosti, slušnosti a normálnosti,“ dodal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár pripomína Matovičove „fakapy“: Trestanie neočkovaných, blokovanie médií, či odmena Makóovi!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php