eReport.sk
podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS)
podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS) zdroj: tasr

Útok na premiéra Fica odsúdili aj ministri. Taraba: Celá nenávistná opozícia má krvavé paprče!


Stredajší útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej odsúdili viacerí ministri.

„Som zhrozená z toho, čo sa stalo v Handlovej. Dúfam, že Robert Fico bude v poriadku,“ uviedla ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD).

Taraba tvrdo do opozície

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) v tejto súvislosti vyhlásil, že „celá nenávistná opozícia má krvavé paprče“.

Zdroj: fb/tomastaraba

Minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) označil útok na premiéra za ohavný čin. „Robo, sme s tebou, drž sa.“ Ficovi vyjadril podporu aj minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer-SD). „Sme s tebou, veľa síl na zotavenie,“ uviedol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Pre ministra investícií Richarda Rašiho (Hlas-SD) je útok absolútne neakceptovateľný. „Prajem pánovi premiérovi naozaj skoré uzdravenie, nech sa z toho čím skôr dostane. Opakujem, toto nepatrí, nie že do demokratickej spoločnosti, ale do žiadnej spoločnosti, aby niekto riešil takto ohavne svoje problémy. Pán premiér, držím ti palce, nech si čím skôr fit a nech to všetko dobre dopadne,“ doplnil Raši.

Tvrdé odsúdenie útoku Blanárom

„Silne odsudzujem tento zákerný čin, ktorý bol spáchaný na premiéra ako útok na demokraciu. V tomto duchu Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informovalo všetky zastupiteľské úrady akreditované a priakreditované pre SR, predstaviteľov EÚ a tiež slovenské zastupiteľské úrady. Ďakujeme za prejavy solidarity a podpory. Všetci veríme, že predseda vlády tento ťažký boj zvládne,“ uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD).

Neakceptovateľný útok

Útok na život človeka v demokratickej spoločnosti je podľa ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD) neakceptovateľný, bez ohľadu na politický kompas každého z nás. „Akokoľvek sa snažím byť momentálne zdržanlivý, sledujúc čo sa deje v mediálnom prostredí, v nádeji čakajúc pozitívnu správu od lekárov v banskobystrickej nemocnici, som šokovaný reakciami ľudí s konkrétnou identitou, ktorí šíria aj v tejto chvíli nechutnú nenávisť,“ zdôraznil minister. Premiérovi praje veľa síl, aby tento vážny boj úspešne zvládol.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Útok na premiéra Fica odsúdili aj ministri. Taraba: Celá nenávistná opozícia má krvavé paprče!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: