eReport.sk
Indický variant zmutovaného koronavírusu.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Nemecko zakáže takmer všetky cesty z Indie, odhalený variant zmutovaného vírusu vyvoláva obavy

Nemecko výrazne obmedzí vstup na svoje územie pre ľudí cestujúcich z Indie. Dôvodom sú obavy zo zmutovaného variantu koronavírusu, ktorý bol odhalený v juhoázijskej krajine. Informovali o tom v sobotu agentúry AP a DPA.

Médiá z nemeckého vydavateľstva Funke v sobotu citovali vyjadrenie ministra zdravotníctva Jensa Spahna o tom, že Berlín čoskoro pridá Indiu na svoj zoznam oblastí s výskytom nákazlivejších variantov vírusu SARS-CoV-2.

Z Indie iba nemeckí občania

Zaradenie do tejto najprísnejšej skupiny bude znamenať, že od pondelka budú môcť z Indie do Nemecka cestovať len nemeckí občania. Pasažieri budú musieť pred odletom podstúpiť test a po pristátí nastúpiť na 14 dní do karantény, ktorej skrátenie nie je v prípade príchodu z oblasti s výskytom vírusových variantov možné.

Zatiaľ boli v krajine len ojedinelé prípady nákazy

Nemecké ministerstvo zdravotníctva toto rozhodnutie potvrdilo. Uviedlo tiež, že v Nemecku dosiaľ hlásili len ojedinelé prípady nákazy tzv. indickým variantom, ktorý má vedecké označenie B.1.617.

Nemecko len v piatok oznámilo, že od soboty zaraďuje Indiu na zoznam oblastí s vysokým výskytom nákazy koronavírusom, pre ktoré platí druhý najvyšší stupeň opatrení, a to z dôvodu prudkého nárastu prípadov COVID-19 v tejto krajine. Viacero letov z Indie by malo v nedeľu pristáť na frankfurtskom letisku, dodáva AP.

Výskyt indickej mutácie už potvrdili aj v Českej republike.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport