eReport.sk
Na archívnej snímke z 27. januára 2024 Palestínčania si prezerajú materiálne škody po izraelskom útoku v meste Rafah FOTO TASR/AP

Nemecko označilo izraelské plány zaútočiť na Rafah na juhu Gazy za neospravedlniteľné

Nemecká ministerka vyjadrila vysokú mieru znepokojenia. V Rafahu sa momentálne nachádza viac ako 1,3 milióna obyvateľov, čo predstavuje viac než polovicu celej populácie Pásma Gazy.

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková apelovala na Izrael, aby vynechal najjužnejšiu oblasť Pásma Gazy zo svojej vojenskej ofenzívy. Informovala o tom agentúra DPA.

„Zasiahnuť Rafah, najľudnatejšie miesto, tak ako to oznámil izraelský minister obrany, by jednoducho nebolo ospravedlniteľné,“ Baerbocková vyhlásila v sobotu. „Väčšina obetí sú ženy a deti. Predstavte si, že by to boli naše deti,“ dodala.

Izraelský internetový spravodajský portál the Times of Israel informoval s odvolaním sa na vyhlásenie izraelského ministra obrany Yoava Galanta, že izraelská armáda plánuje rozšíriť svoju ofenzívu proti militantnému hnutiu Hamas aj do oblasti mesta Rafah na hraniciach s Egyptom, kde sa v dôsledku vojny sústredilo viac ako milión utečencov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Britský premiér Rishi Sunak
  2. Joe ide narovnávať vzťahy
  3. Hrozba pre svetový mier

Nemecká ministerka to považuje za vysoko znepokojujúce. „Spolu s našimi americkými partnermi sa snažím izraelskej vláde už nejaký čas vysvetliť, že ľudia v Pásme Gazy nemajú kam zmiznúť z povrchu zeme,“ povedala.

V Rafahu sa momentálne nachádza viac ako 1,3 milióna obyvateľov, čo predstavuje viac než polovicu celej populácie Pásma Gazy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko označilo izraelské plány zaútočiť na Rafah na juhu Gazy za neospravedlniteľné

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre