tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstok

Nemecko hlási takmer tisíc mŕtvych v spojitosti s COVID-19

Nemecko oznámilo v stredu 952 nových úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19 v priebehu posledných 24 hodín, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na Inštitút Roberta Kocha (RKI). Ide o najvyšší denný počet obetí od začiatku pandémie.

V krajine takisto zaznamenali 27 728 nových prípadov nákazy. Údaje za utorok však nezahŕňajú dáta z nemeckej spolkovej krajiny Sasko, pripomína DPA.

Doteraz najvyšší počet obetí i prípadov nákazy v Nemecku zaznamenali minulý piatok (11. decembra) s 598 úmrtiami a 29 875 infikovanými.

Od začiatku pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 v Nemecku v spojitosti s týmto vírusom zomrelo 23 427 ľudí.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová a predstavitelia 16 spolkových krajín sa v sobotu 12. decembra dohodli na sprísnení protipandemických opatrení v záujme zastavenia exponenciálneho rastu nákazy koronavírusom.

Od stredy 16. decembra sú školy v krajine zatvorené, prípadne prejdú na domáce vzdelávanie. Zatvára sa aj väčšina prevádzok, ktoré neponúkajú jedlo a služby, ako napríklad kaderníctva, ktoré boli dosiaľ otvorené. Reštaurácie však môžu naďalej ponúkať jedlo so sebou.

Zakázaný je aj predaj ohňostrojov a v krajine bude platiť zákaz zhromažďovania sa vo vonkajších priestoroch v súvislosti s oslavami Nového roka. Tieto opatrenia by mali byť v platnosti minimálne do 10. januára.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko hlási takmer tisíc mŕtvych v spojitosti s COVID-19

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku