eReport.sk
Nejasnosti v kauze Chikara 2?
Ilustračná snímka. Foto: polícia

Nejasnosti v kauze Chikara 2? Obvinenie dvoch policajtov je pravdepodobne neodôvodné a vyfabulované!

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vzal v sobotu do väzby šesť obvinených osôb z policajnej akcie Chikara 2. Bývalého riaditeľa trnavskej krajskej polície Bystríka S. i šéfa okresnej polície v Trnave Rastislava G. prepustil zo zadržania na slobodu. Rozhodnutie nie je právoplatné, o sťažnostiach procesných strán rozhodne Najvyšší súd SR.

Obvinení viacerí funkcionári

„Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku u všetkých obvinených konštatoval, že uznesenia o vznesení obvinení sú dôvodné,“ priblížila hovorkyňa. Sudca rozhodoval o návrhu na vzatie do väzby deviatich obvinených.

Nejasnosti v kauze Chikara 2?

„Súd čiastočne vyhovel návrhu prokurátora a rozhodol o vzatí do väzby šiestich obvinených osôb,“ uviedla Kudjáková s tým, že dôvodom väzby je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba.

„Súd žiadosť obvinených o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka, ako aj ich písomným sľubom, prípadne zárukou dôveryhodnej osoby, zamietol,“

podotkla.

Rozsiahla akcia

V prípade trojice obvinených, vrátane exšéfa trnavskej krajskej polície Bystríka S. a riaditeľa okresnej polície v Trnave Rastislava G. sudca nevyhovel väzobnému návrhu prokurátora a prepustil ich zo zadržania na slobodu.

Zostávajú na slobode

„Súd pri dvoch obvinených (Bc. R.K. a R.G.) konštatoval dôvod väzby, avšak nahradil ju dohľadom probačného a mediačného úradníka. I uložením primeraných povinností a obmedzení,“ dodala hovorkyňa. V prípade Bystríka S. sudca konštatoval, že nie je daný dôvod kolúznej väzby a preto ho prepustil ho zo zadržania na slobodu. Toto rozhodnutie súdu vynára na povrch viaceré pochybnosti o obvineniach, ktoré mohli byť i vyfabulované.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podvodník s nehnuteľnosťami v Poprade padol do rúk polície
  2. Majú z neho strach?
  3. Francúzska Ústavná rada zamietla v stredu už druhú žiadosť odporcov kontroverznej dôchodkovej reformy na vypísanie referenda o tejto otázke.
  4. Pátranie po nezvestnom

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v stredu 22. marca v rámci akcie Chikara 2. Súvisiacej s drogovým biznisom na území Bratislavského, Trnavského a Žilinského kraja. Obvinila 16 osôb, niektoré súbežne z viacerých trestných činov. Väčšina z nich čelí obvineniam z drogových trestných činov. Obvinenia boli vznesené aj zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, prijímania úplatku či z prečinu podplácania. Jedna osoba je obvinená i zo zločinu hrubého nátlaku v štádiu prípravy a jedna zo zločinu vydierania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nejasnosti v kauze Chikara 2? Obvinenie dvoch policajtov je pravdepodobne neodôvodné a vyfabulované!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti