eReport.sk

Nečakaná požiadavka ruskej divy: Alla Pugačovová chce byť na zozname zahraničných agentov!

Legendárna ruská popová speváčka Alla Pugačovová požiadala ruské ministerstvo spravodlivosti, aby ju zaradilo do zoznamu tzv. zahraničných agentov.

Nečakaná požiadavka

Ako v nedeľu informovala britská stanica BBC, Pugačovová prišla s touto žiadosťou v reakcii na rozhodnutie ministerstva z piatka, keď do zoznamu agentov údajne financovaných Západom zapísalo jej manžela Maxima Galkina, ktorý sa venuje politickej satire a je známy parodistom a moderátorom. Moskva tvrdí, že Galkin vykonáva politické aktivity a je za to platený Ukrajinou.

BBC pripomenula, že po začatí ruskej invázie na Ukrajinu Galkin vystúpil s ostrou kritikou tejto vojny. Neskôr komentoval aj ruským vojakom pripisované vojnové zločiny odhalené v meste Buča v Kyjevskej oblasti.

Je známa protivojnovým postojom

Samotná Pugačovová už viackrát prejavila svoj protivojnový postoj, ale k invázii na Ukrajinu sa priamo nevyjadrila. Najnovšie však Pugačovová na sociálnych sieťach oznámila, že je solidárna so svojím manželom, „ktorý praje svojej vlasti prosperitu, mierový život, slobodu prejavu a to, aby naši chlapci (vojakov) prestali umierať pre iluzórne ciele, ktoré robia z našej krajiny vyvrheľa a sťažujú život našim občanom.“ Pugačovová je tak zrejme vôbec prvou osobou, ktorá požiadala o zaradenie do tohto zoznamu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Brigita Schmögnerová v štúdiu súkromnej spravodajskej televízie.
  2. Krv v očiach, krv v slovách

Po vypuknutí vojny na Ukrajine ruské médiá informovali, že Pugačovová a Galkin so svojimi deťmi-dvojčatami z Ruska odcestovali.

Pugačovová sa do Ruska vrátila koncom augusta – špekulovalo sa, že kvôli dvojčatám, ktoré sú školopovinné. Po návrate do Moskvy sa zúčastnila aj na rozlúčke so zosnulým bývalým sovietskym prezidentom Michailom Gorbačovom. Galkin je stále v zahraničí a vystupuje tam so svojimi zábavnými programami. Jeho publikum tvoria ruskí „expati“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nečakaná požiadavka ruskej divy: Alla Pugačovová chce byť na zozname zahraničných agentov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti