tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Alexej Navaľnyj.
Alexej Navaľnyj. Foto: tasr

Navyľnij v ohrození? Šéf jeho tímu: Žiadny človek by nemohol stráviť dlhý čas v tejto ‚špeciálnej‘ cele!

Zdravie ruského opozičného politika Alexeja Navaľného je ohrozené zhoršujúcimi sa životnými podmienkami vo väzení, v ktorom si odpykáva 11,5-ročný trest za porušenie podmienok podmienečného trestu, finančný podvod a pohŕdanie súdom. V rozhovore pre agentúru Reuters zverejnenom v utorok to povedal šéf Navaľného štábu Leonid Volkov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke z 18. októbra 2022 ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj na TV obrazovke počas videolinku v súdnej sieni v Moskve.
  2. Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj na TV obrazovke počas videolinku z väznice na súde v meste Kovrov.
  3. Antony Blinken, americký minister zahraničných vecí

V príspevku zverejnenom na svojich účtoch na Twitteri a Instagrame, z ktorých každý má milióny sledovateľov, Navaľnyj minulý týždeň prostredníctvom svojich právnikov napísal, že v auguste bol – už tretí raz – za trest poslaný na samotku. Podľa neho šlo o pomstu za politické aktivity, ktoré naďalej vyvíja.

„Navaľnyj je napriek všetkému v dobrej kondícii“

Volkov uviedol, že Navaľnyj sa ocitol v cele s rozmermi dva krát tri metre, kde je stôl, stolička a posteľ, ktorá musí byť zložená od 06.00 h do 22.00 h. Volkov túto situáciu považuje za výrazné zhoršenie životných podmienok Navaľného a hrozbu pre jeho zdravie.

„Žiadny normálny človek by nemohol stráviť dlhý čas v tejto ‚špeciálnej‘ cele. Pre Alexeja, ktorý nedávno prežil otravu (bojovou látkou novičok), je to obzvlášť nebezpečné,“ zdôraznil Volkov, ktorý žije v exile vo Vilniuse a s Navaľným udržiava kontakt prostredníctvom jeho právnikov. Navaľnyj je napriek všetkému psychicky a fyzicky stále v dobrej kondícii, dodal.

Volkov: Hneď ako Putin odíde, Navaľného prepustia

Ľudia v Navaľného tíme podľa Volkova netušia, o čom rozmýšľa ruský prezident Vladimir Putin, a snažia si to ani nepredstavovať. „To, že Putin prehráva (vojnu na Ukrajine) a je čoraz menej predvídateľný, robí situáciu nebezpečnejšou,“ tvrdí Volkov.

Kremeľ aj Putin tvrdia, že ruská „špeciálna vojenská operácia“ na Ukrajine ide podľa plánu, ktorý vznikol v reakcii na ohrozenie Ruska ďalším rozšírením NATO a ako odpoveď na údajný útlak po rusky hovoriaceho obyvateľstva žijúceho na východe Ukrajiny. Ukrajina a jej západní spojenci tvrdia, že sú to neopodstatnené tvrdenia, ktoré Rusku poslúžili ako zámienka na rozpútanie dobyvačnej vojny.

Rozhovor s Volkovom priniesla agentúra Reuters v čase, keď Navaľným založená nadácia Fond na boj proti korupcii chce zmeniť nadchádzajúce komunálne voľby v Moskve na hlasovanie proti vojne.

Volkov v rozhovore pre Reuters povedal, že hneď ako Putin „odíde zo scény“, Navaľného prepustia na slobodu. Žiadne iné istoty týkajúce sa Navaľného podľa Volkova neexistujú, pretože odkedy Rusko zaútočilo na Ukrajinu, Západ, ktorý predtým pomohol zlepšiť jeho podmienky vo väzení, už na Moskvu nemá takýto vplyv.

Rozhovor s Volkovom priniesla agentúra Reuters v čase, keď Navaľným založená nadácia Fond na boj proti korupcii (FBK) chce zmeniť nadchádzajúce komunálne voľby v Moskve na hlasovanie proti vojne.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Navyľnij v ohrození? Šéf jeho tímu: Žiadny človek by nemohol stráviť dlhý čas v tejto ‚špeciálnej‘ cele!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku