eReport.sk
Foto: tasr

Stúpenci Navaľného demonštrovali na jeho narodeniny v Rusku i iných krajinách

Prívrženci lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného sa nedeľu v deň jeho 47. narodenín zišli na demonštráciách v Rusku a niekoľkých ďalších krajinách.

Navaľného hovorkyňa Kira Jarmyšová zverejnila na sociálnej sieti Twitter fotografiu, ktorá zachytáva jeho stúpencov v Japonsku, Austrálii a Gruzínsku.

Stúpenci Navaľného demonštrovali

Jednotlivci, ktorí si chceli pripomenúť jeho narodeniny v Rusku, riskovali uväznenie, keď sa postavili s plagátom v rukách na námestia v niekoľkých ruských mestách. Podľa ľudskoprávnej skupiny OVD-Info, ktorá v Rusku monitoruje protivládne protesty a počty osôb na nich zadržaných, bolo preto zadržaných najmenej 45 ľudí.

Podľa agentúry AP Navaľného stúpenci vyšli do ulíc v Moskve či Petrohrade, kde proti nim zasahovala polícia. Demonštrácie sa okrem toho konali aj v niekoľkých európskych mestách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  2. Stoltenbergov apel z Bruselu
  3. Boris Pistorius
  4. Na Ukrajine treba dosiahnuť mier

Navaľnyj v nedeľu na sociálnych sieťach uviedol, že svoje uväznenie vníma ako „nepríjemnú súčasť svojho najobľúbenejšieho zamestnania“ a poďakoval svojim podporovateľom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stúpenci Navaľného demonštrovali na jeho narodeniny v Rusku i iných krajinách

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php