eReport.sk
zdroj foto: FB

KDH nesúhlasí s opatreniami, ktoré predstavila vláda odborníkov: TOTO nemôžeme podporiť!


Strana KDH nechce znižovať prídavky na dieťa na polovicu pre domácnosti mimo hmotnej núdze. Nepodporí ani krátenie príspevku na opatrovanie pre poberateľov dôchodkovej dávky. Reaguje tak na konsolidačné opatrenia, ktoré predstavila vláda odborníkov v Návrhu na ozdravenie verejných financií Ministerstva financií (MF) SR.

,,Návrh na zníženie prídavkov na dieťa pre domácnosti mimo hmotnej núdze ako prorodinné hnutie nemôžeme podporiť. V súčasnej dobe sa na Slovensku rodí najmenej detí v histórii, preto by sme mali ako poslanci odhodiť politické tričká, spojiť sa a prísť s návrhmi, ako túto situáciu zvrátiť,“ uviedla expertka KDH na rodinnú a sociálnu politiku Martina Holečková.

Opatrenia vlády

Konsolidačné opatrenia vlády odborníkov kritizuje aj strana Smer-SD. Exminister financií Ladislav Kamenický svoje stanovisko zverejnil v statuse na sociálnej sieti. Vyjadril v ňom kritiku najmä voči opatreniam v oblasti zrušenia 13. dôchodku, zvýšenia dane z pridanej hodnoty (DPH) na 22 %, zrušenia sociálnych dávok či vlakov zadarmo.

Zvýšenie platov pre ľudí

KDH upozorňuje aj na krátenie príspevku na opatrovanie, pretože situácia medzi opatrovateľmi na Slovensku je kritická. Chýbajú pritom tisícky opatrovateľov, ktorí odišli za prácou do zahraničia. KDH bude, naopak, navrhovať zvýšenie príspevku pre domácich opatrovateľov o 500 eur mesačne, zvýšenie platov pre ľudí, ktorí pracujú v sociálnych službách o 50 %, ako aj zvýšenie podielu výdavkov na sociálnu oblasť zo súčasných 0,8 % hrubého domáceho produktu (HDP) na 1,7 % HDP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Štefan Harabin a Zuzana Čaputová.

Zo strany Progresívne Slovensko

Naopak, ekonomický expert zo strany Progresívne Slovensko (PS) Štefan Kišš sa vyjadril, že štát potrebuje konsolidovať verejné financie aj hľadať peniaze na priority, ktoré si budú vyžadovať nové kapacity.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KDH nesúhlasí s opatreniami, ktoré predstavila vláda odborníkov: TOTO nemôžeme podporiť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne