eReport.sk
Dominika Cibulková. Foto: tasr

Námestník z Kramárov reaguje na kauzu Cibulková: Nepoznáme sa, nesprevádzal som ju!

BRATISLAVA – Tenistku Dominiku Cibulkovú prednostne zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 práve v nemocnici na bratislavských Kramároch. Známa slovenská športovkyňa tvrdí, že sa nechala voviesť do omylu a je jej to ľúto.

Považujem za nesprávne očkovať niekoho, kto nespĺňa kritériá. Námestník pre zdravotnú starostlivosť v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch Alexander Mayer to uviedol v reakcii na prípad tenistky Dominiky Cibulkovej, ktorú v nemocnici na Kramároch prednostne zaočkovali proti ochoreniu COVID-19.

“Uvedomujem si citlivosť celého prípadu a ako námestník pre zdravotnú starostlivosť preberám zaň plnú zodpovednosť,” zdôraznil s tým, že sa s tenistkou nepozná a nie je pravda, že by ju v piatok (8. 1.) sprevádzal pri očkovaní.

 Z 261 prihlásených sa 21 nedostavilo

Mayer ďalej informoval, že vedúceho pracoviska vakcinačného centra požiadal o optimalizáciu všetkých procesov očkovania, aby do budúcna prišlo k zamedzeniu akýchkoľvek pochybení.

 Z 261 prihlásených zdravotníkov na očkovanie sa 8. januára 21 nedostavilo. “Preto bolo snahou vedúceho pracovníka očkovacieho centra zohnať 21 osôb, ktoré by sa dali zaočkovať, čo sa mu v ten deň aj podarilo a žiadna z vakcín nebola znehodnotená,” doplnil.

Športovkyňa si myslela, že vypĺňa prázdne miesto

Mayer skonštatoval, že doteraz bolo na tomto pracovisku zaočkovaných viac ako 1700 ľudí, pričom od 29. decembra 2020 tamojší vakcinačný tím očkuje v priemere 260 ľudí denne. Cibulková po medializácii prípadu reagovala, že ak by tušila, že sa dopúšťa vážneho pochybenia a nevypĺňa len voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by možnosť zaočkovať sa nevyužila. “Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní,” uviedla. Zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 mali pritom aj jej manžela.

Situácia, do ktorej sa naša tenistka dostala, sa proti nej môže otočiť aj tak, že príde o istý lukratívny kšeft.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport