eReport.sk
NAKA
Ilustračné foto: tasr

NAKA zadržala sudcu Najvyššieho súdu: Ide o podozrenie z korupcie

AKTUALIZOVANÉ – Národná kriminálna agentúra zadržala vo štvrtok sudcu Najvyššieho súdu SR a predsedu správneho kolégia NS SR Jozefa Milučkého. Informuje o tom Denník N. Prezídium Policajného zboru sa zatiaľ k zásahu pre TASR nevyjadrilo.

„K prebiehajúcim úkonom polície sa Úrad špeciálnej prokuratúry nebude vyjadrovať. Informácie poskytneme, až keď to procesná situácia umožní,” povedala pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Vedenie NS SR by malo poskytnúť svoje stanovisko počas dňa.

Milučký je predsedom jedného zo štyroch kolégií NS SR. Podľa medializovaných správ ho vyšetrujú pre podozrenie z korupcie. NAKA mala u neho vykonať aj domovú prehliadku. Milučký v minulosti pôsobil ako sudca Okresného súdu v Čadci, neskôr pôsobil na Krajskom súde v Žiline. Na NS SR pôsobí od roku 2009.

Najvyšší súd zatiaľ nemôže zaujať stanovisko

Najvyššiemu súdu SR zatiaľ neboli doručené orgánmi činnými v trestnom konaní informácie týkajúce sa vykonávaných úkonov Národnej kriminálnej agentúry vo vzťahu k osobe sudcu NS SR Jozefa Milučkého. Informovala Zuzana Maslišová z Kancelárie NS SR.

„Z tohto dôvodu nemôže NS SR zaujať k predmetnej veci oficiálne stanovisko. Vo veci bude následne NS SR postupovať v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona a je pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť OČTK,” dodala Maslišová.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NAKA zadržala sudcu Najvyššieho súdu: Ide o podozrenie z korupcie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti