eReport.sk
NAKA opäť zlyhala?
Jaroslav Haščák. Foto: tasr

NAKA opäť zlyhala? Právnik Haščáka: Obvinenie je nezákonné! Nejde len o nedostatočnosť dôkazov

NAKA opäť zlyhala? Obhajoba finančníka Jaroslava Haščáka podala sťažnosť proti obvineniu. To súvisí s kauzou Gorila v deň jeho doručenia 1. decembra. Dôvody sťažnosti doplní dodatočne. Pre TASR to potvrdil právny zástupca obvineného Martin Škubla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ilustračné foto
  2. jelinkova kriticki sudcovia trestani
  3. Vľavo podnikateľ Jaroslav Haščák počas zadržania 1. decembra 2020 v Bratislave.

„Bez ohľadu na obsah spisu však už teraz vieme, že budeme okrem iného namietať nesprávnosť výrokov týkajúcich sa Jaroslava H., rozpor týchto výrokov s odôvodnením obvinenia, ako aj porušenia ustanovení o konaní, ktoré obvineniu predchádzalo, majúce vplyv na nesprávnosť výrokov obvinenia,“ priblížil Škubla. Podľa neho vyšetrovateľka nereagovala na ich žiadosť o nazretie do spisu.

Obvinenie vraj nie je dostatočne odôvodnené

Tvrdí, že obvinenie Jaroslava Haščáka pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti je nezákonné. A nie je dostatočne odôvodnené. „Nejde však len o nedostatočnosť dôkazov, ale aj o absenciu základných tvrdení, bez ktorých nemožno nielenže dokázať, ale ani len tvrdiť, že boli spáchané tie trestné činy, ktoré sa uvádzajú vo výroku obvinenia,“ zdôraznil Škubla.

Zneužila vyšetrovateľka NAKA svoje právomoci?

Vyšetrovateľka je podľa jeho slov zaujatá a jej konanie hraničí so zneužitím právomoci verejného činiteľa. „Osoba, ktorá obvinenie 23. novembra vznášala, sa tohto trestného činu zrejme nedopustila iba preto, že mala v tom čase prerušený výkon funkcie policajta, ergo nedisponovala právomocou vyšetrovateľky. Dňa 23. novembra totiž právne nebola policajtkou,“ podotkol.

Celkovo obvinili sedem osôb

Vyšetrovateľka špecializovaného tímu Gorila začala trestné stíhanie a obvinila finančníka Jaroslava Haščáka zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. A tiež z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Celkovo obvinili sedem osôb.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NAKA opäť zlyhala? Právnik Haščáka: Obvinenie je nezákonné! Nejde len o nedostatočnosť dôkazov

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti