eReport.sk
NAKA zasahuje, polícia SR
Ilustračná snímka. Zdroj: fb/policiaslovakia

NAKA obvinila šesť osôb! Vrátane zamestnankyne ministerstva financií

NAKA obvinila šesť osôb! Stalo sa tak v rámci utorkovej akcie Stonehenge. Policajná operácia má súvisieť s verejným obstarávaním v Slovenskom vodohospodárskom podniku (SVP). Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„V rámci policajnej akcie Stonehenge v súvislosti s machináciami pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dve právnické a štyri fyzické osoby,“ uviedli policajti. Priblížili, že konkrétne ide o dvoch konateľov obchodných spoločností, riaditeľa obchodnej spoločnosti a zamestnankyňu ministerstva financií. Tá v čase spáchania skutku pracovala u verejného obstarávateľa.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Vyšetrovanie sa podľa polície týka verejného obstarávania v SVP, konkrétne šlo o modernizáciu a ekologizáciu výrobných zariadení  v kameňolome Devín. „Podmienky mali byť účelovo prispôsobené na mieru konkrétnemu uchádzačovi, aby ostatní, skutoční záujemcovia nedokázali splniť nastavené technické parametre,“ vysvetlila polícia. Doplnila, že víťazný uchádzač tým mal získať neoprávnený prospech vyše 400.000 eur. Konaním obvinených mala vzniknúť aj ďalšia škoda. „Aktuálne prebiehajú procesné úkony, viac informácií nie je možné poskytnúť,povedali policajti.

Hovorca SVP Marián Bocák pre TASR uviedol, že ide o aktívny prípad z minulosti, pri ktorom SVP spolupracuje s NAKA. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nateraz nebudeme poskytovať bližšie informácie,“ poznamenal.

Vyšetruje sa na podnet dočasného ministra Budaja

Vyšetrovanie sa uskutočňuje na podnet dočasne povereného ministra životného prostredia Jána Budaja. Ten podľa vlastných slov upozornil na korupčné praktiky v SVP počas predchádzajúceho vedenia. „Orgány činné v trestnom konaní majú v súčasnosti rozviazané ruky a robia si svoju prácu. Máme jedinečnú šancu urobiť poriadok, zastaviť korupciu, ktorá neobišla ani Slovenský vodohospodársky podnik zabezpečujúci starostlivosť o vodné toky a na nich vybudovaný majetok,“ podotkol Budaj.

Elitní policajti zasahovali od včasného rána

Ako sme vás dnes informovali, NAKA zasahovala od skorých ranných hodín. A to na viacerých miestach západného, stredného aj východného Slovenska. „Vykonávame domové prehliadky a prehliadky iných priestorov,“ uviedla v utorok predpoludním polícia.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NAKA obvinila šesť osôb! Vrátane zamestnankyne ministerstva financií

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti