tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
prezident Svetovej banky náklady
Prezident Svetovej banky David Malpass. Foto: reuters/yves herman

Najväčší hráči sveta ohlásili novinku: Musíme byť vraj pripravení na nové pandémie!

Najväčšie ekonomiky sveta združené v skupine G20 v nedeľu, pred svojím summitom v Indonézii, oznámili založenie fondu vo výške 1,4 miliardy dolárov určeného na prípravu na budúce pandémie. Ide o reakciu na pandémiu choroby COVID-19, ktorá naďalej spôsobuje úmrtia po celom svete.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Americký prezident Joe Biden
  3. Ruský prezident Vladimir Putin
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Toto oznámenie sa považuje za jeden z mála úspechov, ktoré sa očakávajú pri príležitosti summitu hláv štátov a vlád G20. Ich vrcholná schôdzka sa začne v utorok na indonézskom ostrove Bali.

Spojené štáty prispeli 450 miliónmi dolárov

Fond spustili ministri zdravotníctva a financií G20 za prítomnosti generálneho riaditeľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa a prezidenta Svetovej banky Davida Malpassa.

Spojené štáty doň prispeli 450 miliónmi dolárov – takmer tretinou z celkovej sumy, pričom ministerka financií USA Janet Yellenová uviedla, že fond by mal pomôcť k tomu, aby globálny zdravotný systém bol kvalitnejší a lepšie reagoval na vznikajúce problémy.

Významnými darcami sú aj India či Čína

Ďalšími významnými darcami do fondu sú Francúzsko, Spojené kráľovstvo, Kanada, India, Čína, Austrália a Japonsko. Indonézia, ktorá je hostiteľom summitu G20, uviedla, že tiež plánuje prispieť, pričom však nešpecifikovala výšku svojho daru.

Svet by mal byť bezpečnejší

„Tento nový špecializovaný fond je dôležitým nástrojom, ktorý pomôže krajinám s nízkymi a strednými príjmami lepšie sa pripraviť na globálne zdravotné krízy,“ povedal prezident Svetovej banky David Malpass. Dodal, že protipandemický fond môže pomôcť urobiť svet bezpečnejším. Príspevky do fondu ohlásili aj nečlenské štáty G20, dodala agentúra AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najväčší hráči sveta ohlásili novinku: Musíme byť vraj pripravení na nové pandémie!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku