tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľudia čakajú v rade na test na ochorenie koronavírusu pred nemocnicou v Šanghaji. Archívne foto: tasr

Najrozsiahlejší lockdown v Číne za dva roky: V Šanghaji musia ľudia ostať doma!

Najrozsiahlejší lockdown v Číne za uplynulé dva roky sa v pondelok začal v meste Šanghaj. V rámci neho chcú hromadne otestovať obyvateľov a zastaviť tak rastúci počet prípadov ochorenia COVID-19 spôsobený variantom omikron. TASR správu prevzala od agentúr AP a AFP.

Šanghaj je s približne 26 miliónmi obyvateľov najľudnatejším mestom v Číne. Teraz na päť dní uzavrel svoju východnú polovicu Pchu-tung, kde sa nachádza hlavné medzinárodné letisko a finančné centrum. Západnú časť Pchu-si uzavrú v piatok.

Ľudia sú povinní byť doma, obchody a služby nefungujú

Ide o najrozsiahlejší lockdown v Číne od uzavretia 11-miliónového Wu-chanu pred viac než dvoma rokmi. Podľa agentúry AP však čínska stratégia nulovej tolerancie covidu vyvoláva stále väčšie pochybnosti, najmä ohľadne jej ekonomických dopadov.

Obyvatelia Šanghaja sú počas lockdownu povinní zostať doma, zatvorené sú aj všetky obchody a služby, ktoré nepatria do kritickej infraštruktúry. Nepremáva ani mestská hromadná doprava. Výrobu vo svojom závode v Šanghaji na štyri dni pozastavila aj americká automobilka Tesla. Mnohé mestské časti už počas nedele zaznamenali prípady panických nákupov – obyvatelia sa zásobovali najmä potravinami a domácimi potrebami.

Prvé prípady covidu zaznamenali vo Wu-chane

V Šanghaji za nedeľu potvrdili 3500 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, no len 50 z nich vykazovalo symptómy. Za posledný týždeň v celej krajine pribudlo 56.000 prípadov.

Hoci sú podľa agentúry AFP tieto počty v celosvetovom kontexte aj naďalej zanedbateľné, v Číne predstavujú najvyššie hodnoty od začiatku pandémie. Prvé prípady covidu zaznamenali na konci roka 2019 vo Wu-chane.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najrozsiahlejší lockdown v Číne za dva roky: V Šanghaji musia ľudia ostať doma!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku