eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Foto: tasr

Naď poslal dvolenkujúcim občanom nevšedné želanie: A TÍTO nech vám oddych nepokazia!


Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), ktorého v sobotu ostro kritizovali predstavitelia strany Smer-SD za údajne netransparentný meganákup obrnených vozidiel, aj nedeľu reagoval na adresu svojich politických protivníkov. Bývalý smerák Naď to tentoraz urobil pri príležitosti sumarizácie toho, čo sa za ostatný týždeň v jeho rezorte udialo. A to napriek tomu, že sám, ako včera prezradil, nechce byť nikým a ničím rušený, pretože si užíva vraj zaslúženú dovolenku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  2. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  3. Výcvik za státisíce eur
  4. Z čoho splatia kampaň?
  5. Je extrémista ten kto chce mier?

Odpočet týždenných aktivít ministerstva Naď ponúkol občanom ako dovolenkové čítanie. „Na deku k bazénu, či k moru, k Vašej obľúbenej knižke Vám ´pribaľujem´ ešte jedno stručné čítanie, sumár diania na rezorte obrany v uplynulom týždni,“ napísal minister.

„Hádžu sa o zem ako malé deti…“

A vzápätí prišiel s nevšedným želaním adresovaným dovolenkárom aj tým, ktorí si práve vychutnávajú nepracovný víkend: „A nech Vám zaslúžený oddych počas dovolenky či víkendu nepokazí ani dvojica mafiánov s účtovníkom Fantozzim zo Smeru, ktorí včera klasicky ako bábky v rukách oligarchu na jeho príkaz blúznili niečo o netransparentnosti a nevýhodnosti modernizácie OSSR. Nuž, časy, keď tu mafia a oligarchia rozhodovali na obrane o tom, čo sa bude a nebude kupovať, sú počas môjho pôsobenia v rezorte preč, akokoľvek sa im to nepáči a hádžu sa kvôli tomu o zem ako malé deti…“

Minister tlieska závislosti SR na Poľsku a Česku

A potom už nasledovali správy z jeho rezortu, pričom hneď prvou bolo, že Naď s radosťou občanom oznámil, že neschopnosť Slovenskej republiky postarať sa o ochranu vlastného vzdušného priestoru, je vyriešená po závislosti na Poliakoch už aj závislosťou na Českej republike.

„Výborné správy! Český premiér Petr Fiala potvrdil, že česká vláda bude súhlasiť s pomocou pri ochrane slovenského vzdušného priestoru. Pomoc potvrdil už dávnejšie aj poľský minister obrany Mariusz Blaszczak pri našom nedávnom rokovaní v Bratislave. V oboch prípadoch tak budú robiť bezodplatne, teda zadarmo,“ informoval rezortný šéf z OĽANO.

A opäť tí smeráci…

A ani v tejto súvislosti si neodpustil kritiku strany Roberta Fica: „Smerácky oligarcha za to, aby tu lietalo niekoľko MiGov, ale najmä vďaka ich ´transparentnosti´ po ktorej tak volali, inkasoval desiatky miliónov eur ročne. Nielen v súvislosti s vojnou na Ukrajine, ale najmä kvôli ich zlému technickému stavu a nedostatku pilotov, sme prijali rozhodnutie, o skorom ukončení prevádzky ruských stíhačiek Mig-29. Ak budú rokovania napredovať aj naďalej podľa plánu, od septembra budú naše nebo strážiť poľské a české stroje vzlietajúce zo základní v Česku a Poľsku. Len pripomínam, že tak ako tomu bolo aj doteraz, rozhodnutie o ich zásahu nad našim územím, bude v rukách slovenských orgánov.“

Celý status Naďa pripájame v plnom znení v galérii. Nie je práve najkratší, ale ktovie, počas leňošenia niekde na deke, vám možno príde ako zaujímavé čítanie.

GALÉRIA – Foto: fb/jaronadpublic

Pripomíname, že opozičný Smer-SD podáva trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru (GP) SR v súvislosti s armádnym nákupom vozidiel 8×8. Informoval o tom predseda strany a expremiér Robert Fico na sobotňajšej tlačovej konferencii. Hovorí o podozrení zo spáchania „obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu prípravy“. Tender označil za predražený a škodlivý pre Slovensko.

Reakcia z Ministerstva obrany (MO) SR prišla, ale len vo všeobecnej rovine. Minister Jaroslav Naď (OĽANO) dovolenkuje. Vraj zaslúžene. Fico, ktorý Naďa nazval vojnovým štváčom, sa v závere tlačovky vyjadril aj k aktuálnej politickej situácii. Naď na tlačovku Smeru reagoval aj v statuse na sociálnej sieti, kde nazval Roberta Fica a Roberta Kaliňáka mafiánmi a Ladislava Kamenického účtovníkom Fantozzim.

VIDEO Tlačovka strany Smer-SD na tému: Kšefty vojenského štváčika Naďa

Zdroj: youtube.com/smer-sd

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď poslal dvolenkujúcim občanom nevšedné želanie: A TÍTO nech vám oddych nepokazia!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: