eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

VIDEO Naď otočil za 48 hodín! Najprv armádu hanil, teraz ju chváli! Čo si o tom má náš vojak myslieť?

AKTUALIZOVANÉ – Neuveriteľné! Približne 48 hodín dozadu členov armády hanil a teraz ich chváli. Minister obrany Jaroslav Naď dnes tvrdí, že Ozbrojené sily (OS) SR budú aj v ďalšom náročnom pandemickom období najfunkčnejšou zložkou domáceho krízového manažmentu. A budú tiež garanciou splnenia úloh. Naď to uviedol v stredu pri príležitosti osláv Dňa Ozbrojených síl SR. V pondelok však ešte na tú svoju armádu poriadne kydal. Prečo? Lebo v našej armáde je nižšia zaočkovanosť ako napríklad v tej českej. “Lenivosť, nezodpovednosť, či dokonca nedisciplinovanosť a zneužívanie systému trpieť naozaj nebudem…,” odkázal slovenským vojakom minister 20. septembra cez sociálnu sieť.

Po približne 48 hodinách od momentu, keď nezaočkovaných vojakov Naď neuveriteľne sfúkol , v stredu už vo svojom príhovore spomenul aj vďačnosť, zodpovednosť a výzvu.

Vojsko chválil do neba za boj s pandémiou

„Tak, ako ste to ukázali v minulom roku, opäť budete tou najfunkčnejšou zložkou domáceho krízového manažmentu, ktorá, keď už nič iné nefunguje, je tu a prináša garanciu, že úlohy, ktoré občania Slovenskej republiky potrebujú, budú splnené,” vyhlásil Naď. Nástup Ozbrojených síl bol zároveň spojený s oceňovaním profesionálnych vojakov za druhú úspešnú evakuáciu osôb z Afganistanu.

Šéf rezortu obrany adresoval v stredu členom slovenských ozbrojených síl opäť svoju vďačnosť. „Keď som si prechádzal, čo sa nám spoločne, ale najmä vám, podarilo urobiť, až som neveril, že je to skutočné,“ poznamenal Naď.

Spomenul zapojenie OS SR do boja s pandémiou a celonárodného testovania, či nedávnu návštevu pápeža Františka na Slovensku. Vyzdvihol tiež ich pomoc pri evakuácii občanov Slovenska a ľudí spriatelených so SR z Afganistanu. Opomenúť podľa neho netreba ani plnenie si ich tradičných úloh.

VIDEO Minister Naď ocenil príslušníkov Ozbrojených síl SR a civilných zamestnancov

Minister zároveň podotkol, že sa v rezorte obrany za posledný rok taktiež veľa podarilo, príkladom sú podľa neho viaceré modernizačné projekty. Nadchádzajúce obdobie, aj čo sa pandémie týka, bude pre všetkých náročné vrátane príslušníkov OS SR. Vo svojom príhovore vyzdvihol tiež nárast ich dôveryhodnosti o 14 percent. Vyzval ich, aby boli dobrým vzorom a signálom pre občanov, aj čo sa očkovania týka.

Za vzor im dal českú armádu

Dobrý vzorom? Nuž, ak si pozrieme na Naďov pondelkový status, vyzerá to v prípade našej armády všelijako, len nie ako príklad dobrého vzoru. “S preočkovanosťou príslušníkov ozbrojených síl naozaj nie som spokojný. A rovno avizujem, že urobím všetko pre to, aby sa zvýšila,” odkázal Naď vojakom v pondelok. Za vzor im dal českú armádu. “Ako je možné, že českí vojaci sú preočkovaní oveľa viac ako tí naši? Že oni chcú a naši nie? Že oni sa neboja a naši sa boja? Že oni nepodľahli dezinformáciám a naši áno?” – kládol členom armády cez sociálnu sieť nepríjemné otázky.

Na každé miesto vojaka máme takmer 10 uchádzačov, časy, keď sme brali všetkých a museli ich silou-mocou udržať v systéme sú už dávno preč

odkázal našim (nezaočkovaným) vojakom minister obrany Jaroslav Naď.

“Aj aktuálne máme desiatky chorých vojakov na COVID-19. My máme aktuálne chorých 30, Česi 2. A to máme ozbrojené sily menšie o polovicu. Očakávame zásadné zhoršenie situácie v celej krajine práve kvôli nezaočkovaným ľuďom a na to musia byť naše ozbrojené sily pripravené, a to nielen materiálne a výcvikom, ale aj zaočkovaním,” podčiarkol Naď.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová počas videopríhovoru.

Minister vzápätí zdvihol varovný prst a vyslal smerom k vojakom slová, ktoré hraničia s vyhrážaním: “Zachytil som také ´múdrosti´, ktoré vraj šíria niektorí nezaočkovaní vojaci, že ´však nech sa kľudne očkujú tí čo sú blbí, že aspoň budú všetku ťažkú robotu robiť iba zaočkovaní a nezaočkovaní budú mať pokoj.”´Nuž, tak toto môžem rovno mudrlantov upozorniť, že pokiaľ budú odmietať plniť stanovené úlohy, resp. nebudú spĺňať podmienky na ich splnenie, napríklad vo forme absolvovania schválenej očkovacej schémy pred ich nasadením do zahraničných operácií, atď., vyriešime to s nimi veľmi rýchlo. Spôsobov aj v rámci existujúcej legislatívy je až až. Na každé miesto vojaka máme takmer 10 uchádzačov, časy, keď sme brali všetkých a museli ich silou-mocou udržať v systéme sú už dávno preč…”

Naď na záver svojho statusu nezaočkovaných vojakov nepriamo označil za nezodpovedných lenivcov. “Vždy som sa poctivých vojakov zastával a zabezpečoval pre nich všetko, čo bolo aj nebolo v mojich silách. Ale lenivosť, nezodpovednosť, či dokonca nedisciplinovanosť a zneužívanie systému trpieť naozaj nebudem…,” dodal veľavravne minister obrany.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Na záver už iba dodávame, že komunikovať z pozície ministra obrany s armádou takýmto spôsobom nemusí veru dopadnúť práve podľa očakávania súčasných politických elít…

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti